Sparks1.jpg
FA bilgi simgesi.svgAşağı açı simgesi.svgProje verileri
YazarlarGerald C. Anzalone
Chenlong Zhang
Bas Wijnen
Paul G. Sanders
Joshua M. Pearce
KonumMichigan , ABD
Durum Tasarlanmış
modellendi
Prototiplendi
Doğrulandı
Tarafından doğrulananEN
Maliyet1.194,13 ABD Doları
OKH Manifestosuİndirmek
FA bilgi simgesi.svgAşağı açı simgesi.svgKaynak verileri
TipKağıt

Olarak alıntı yap Kaynak belge için alıntı referansı.Gerald C. Anzalone, Chenlong Zhang, Bas Wijnen, Paul G. Sanders ve Joshua M. Pearce, " Düşük Maliyetli Açık Kaynaklı 3-D Metal Baskı " IEEE Erişimi , 1, s.803-810, (2013).

doi: 10.1109/ACCESS.2013.2293018 açık erişim önbasımı
FA bilgi simgesi.svgAşağı açı simgesi.svgCihaz verileri
Donanım lisansıCERN-OHL-S
SertifikalarOSHWA sertifikasyonunu başlatın

Açık kaynaklı, kendini kopyalayan hızlı prototip oluşturucu ( RepRap ) topluluğundaki teknik ilerleme, polimer bazlı malzemeler kullanılarak dağıtılmış bir katmanlı üretim biçiminin hızla genişlemesine olanak tanıdı. Bununla birlikte, açık kaynaklı bir metal alternatifinin olmayışı, yüksek sermaye maliyetleri ve tescilli ticarileştirilmiş metal 3 boyutlu yazıcıların yavaş üretimi, bunların dağıtımını ciddi şekilde kısıtlamıştır. Ticarileştirilmiş metal 3 boyutlu yazıcıların uygulamaları yalnızca hızlı prototipleme ve pahalı son ürünlerle sınırlıdır. Bu durum, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, gelişen dünyanın ve laboratuvarların teknolojiye erişimini ciddi şekilde kısıtlıyor. Bu makale, 2000$'dan düşük açık kaynaklı metal 3 boyutlu yazıcının geliştirilmesini rapor etmektedir. Metal 3 boyutlu yazıcı, açık kaynaklı bir mikro denetleyici ile kontrol ediliyor ve düşük maliyetli bir ticari gaz-metal MIG kaynak makinesi ile bir deltabot RepRap olan Rostock'un bir türevinin birleşiminden oluşuyor. Malzeme listesi, elektrik ve mekanik tasarım şemaları ve temel inşaat ve işletme prosedürleri sağlanmaktadır. 3 boyutlu yazıcının ve ortaya çıkan çelik ürünlerin özelliklerinin ön teknik analizi gerçekleştirilir. Özelleştirilmiş fonksiyonel metal parçaların basılmasının sonuçları tartışılıyor ve teknoloji potansiyeli ve bu teknolojinin toplu dağıtımı için gerekli olan gelecekteki çalışmalar hakkında sonuçlar çıkarılıyor.

En yeni MOST metal RepRap 3D yazıcı için buna bakın

Yeni yazılım: Açık kaynaklı GMAW tabanlı metal 3 boyutlu baskı için dilimleyici ve süreç iyileştirmeleri

mqdefault.jpgYouTube_icon.svg

Malzeme Listesi

ÖğeSayıMaliyet(USD)Kaynak
12 Basılı Parçanın tamamı @ 40$/kg12,00$Yerel RepRap
Tüm Bağlantı Elemanları2,00$http://www.mcmaster.com/
M3 somunu90
M3x10 mm vida12
M3x12mm vida48
M3x20mm vida12
M3x8mm ayar vidası6
M3 yıkayıcı102
M8 somunu6
M8set vida3
152mm x 152mm seramik izolasyon14,00$
Çubuklar, rulmanlar ve bağlarhttp://www.amazon.com/
300mm x 8mm pürüzsüz çubuk625,00$
304,8 mm karbon fiber çubuk66,00$
608zz rulmanlar62,40$
LM8UUrulmanlar66,00$
Küçük tel bağları30,50$
Rot ucu248,00$
600mm T5 kayışı35,90$http://www.polytechdesign.com/
241mm x 51mm x 4mm Alüminyum levha3114,00$Yerel makine mağazası
NEMA17 Step motor (1,8 derece, 5,5 kg-cm tutma torku, 750 mm tel)339,00$http://www.kysanelectronics.com/
Mekanik limit anahtarı33,33$http://www.digikey.com/
Melzi Mikrodenetleyici kartı1120,00$http://web.archive.org/web/20160304170259/http://matterfy.com/
Millermatic 140 Arabalı Otomatik Ayarlı MIG Kaynak Makinesi1836,00$http://www.millerwelds.com/
Güç kaynağı18,00$(Geri Dönüştürülmüş)/İnternet
Teller12,00 dolar(Geri Dönüştürülmüş)/İnternet
Toplam1.194,13$

Basılı Parçalar

Metalp.png

Bu STL dosyalarını RepRap'in herhangi bir çeşidine yazdırın . Sağdaki görselde kırmızı kısımlar baskılı kısımlardır. İhtiyacınız olursaSCAD .

Yapı

Yapımcılara Not

Daha önce bir RepRap yaptıysanız bu kolay olacaktır - RepRaps'e veya Rostock gibi Deltabot'lara aşina değilseniz - daha ayrıntılı yapım talimatlarını MOST Prusa RepRap derleme sayfasında ve Delta Yapıya Genel Bakış:MOST adresinde bulabilirsiniz . Bu bağlantılar, örneğin kabloları nasıl örebileceğiniz veya Melzi/Arduino mikro denetleyicisini nasıl yapılandırabileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi verecektir. Ancak bu konsept, bu özel tasarımla sınırlı değildir ve elbette çoğu RepRap yazıcısında çalışmalıdır; yalnızca yangına dayanıklılık ve kendi kaynak makinenize ihtiyacınız var... iyi şanslar! Eğer işe yararsa lütfen bize bir hat bırakın.

İlk Hazırlık

 1. Malzeme Listesinde listelenen tüm malzemeleri hazırlayın
 2. Tüm plastik bileşenleri RepRap'e yazdırın
 3. Her bir plastik parçadaki M3 vida deliklerini açın ve somun tuzaklarını keskin bir bıçakla temizleyin, tüm M3 vida ve somunlara uygun hale getirin

Tek sütunlu yapı

Limit anahtarının yerleşimini gösteren alt iç detayı
Alt kısmın dış detayı
Detay üst
 1. Motoru ve taban plastiğini rondelalı M3 X 10mm vidalarla takın. Kasnaktaki ayar vidası somun tutucularına iki M3 somunu takın, iki M3 X 8mm ayar vidasını gevşek bir şekilde kasnağa takın. Kasnağı motor çubuklarının içinden geçirin ve tüm vidaları sıkın.
 2. M2 X 10mm vidaları kullanarak limit anahtarını taban plastiği üzerindeki tutucusuna takın. Anahtarın hareket etmediğinden emin olmak için biraz epoksi ekleyin. Taşıyıcıdaki vidanın anahtar koluna geçtiğinden emin olun. Taşıyıcının limit anahtarına geçtiği konumu ayarlamak için bu vidayı ayarlayın.
 3. Çubuk açıklıklarını temizlemek için matkap veya bıçak kullanın, taban plastiğindeki deliklere 2 paralel 300 mm'lik pürüzsüz çubuk sokun, her iki çubuğu hareketsiz hale getirmek için tüm çubuğu sabitlemek için pullu M3 X 12 mm vida kullanın.
 4. LM8UU yataklarını yağlama için yağa batırın, 2 LM8UU yatağını plastik mekikteki yuvalara yerleştirin ve her yatağı iki küçük tel bağla iyice sıkın. LM8UU yataklarını plastik mekiklerle birlikte her bir çubuğun üzerine kaydırın.
 5. Paralel çubukların üst ucunu, pullu M3 X 12mm vidalarla üst plastiklere sabitleyin. İki adet 608zz rulmanı üst plastikteki orta deliklere sabitlemek için M8 ayar vidasını ve M8 somununu kullanın.
 6. T5 kayışının bir ucunu bir kayış sonlandırıcının içinden ve çevresinden geçirin ve kayışın ucunu diğer sonlandırıcının içinden çekin. Kayışın ucunu kasnağın etrafına dolayın. Kayışın diğer ucunu 608zz yataklarının etrafına dolayın. Bir sonlandırıcıyı, pullu M3 X 10 mm vidayla LM8UU rulmanlı plastik mekiğe takın. Sonlandırıcıları küçük bir tel bağla sıkıca sabitleyin.

3X

Bu, tek sütunlu yapıya son verir. 3 sütun paralel olarak inşa edilmelidir. Çerçeveyi üçgen prizma şekline getirmek için hem alt hem de üst plastiklere 241mm X 51mm alüminyum plakalar takılmıştır .

Platform yapısı

 1. Bağlantı teli uçlarını her iki uçta da karbon fiber çubuklara epoksi yapın. Bağ teli uçlarının plastik mekiklere sabitlenmesi için M3 X 12mm vida ve somun seti kullanılır. Diğer ucu plastik sahne tutucusuna bağlanır.
 2. M3 vidalarının bağlantı teli uçlarındaki delikten gevşek bir şekilde geçtiğinden emin olun, böylece her bir karbon fiber kolun tüm yönlerde serbestçe hareket etmesine izin verilir.
 3. 152 mm X 152 mm seramik tepsiyi desteklemek için plastik platform tutucuya 3 adet 5 cm uzunluğunda çivi geçirilir.

Elektronik

Şekil 2 Bağlantı Şeması
 • Kablo bağlantı şeması için bkz. Şekil 2
 • Adım motorları ve limit anahtarları, Linux bilgisayara bir USB kablosuyla bağlanan mikro denetleyici kartındaki ilgili terminallere bağlanır .
 • Anakart, geri dönüştürülmüş bir bilgisayar güç kaynağıyla çalıştırılıyor.
 • Kaynakçıyı kontrol etmek için RAMPS yardımcı giriş/çıkış ve güç pinlerine bağlı bu rölelerden birini kullanırız . Kartın bağlı olduğu pinlerin durumunun değiştirilmesi, aktif pinlere atanan rölenin durumunu değiştirir. Röle kontakları daha sonra kaynak tabancasının sapındaki tetik anahtarına paralel olarak bağlanır. Kol tetiğini veya röleyi değiştirmek kaynakçıyı değiştirecektir. Bu şekilde kaynak makinesi, yazıcıya takılı olmadığında normalde olduğu gibi kullanılabilir...

Emniyet

 • Güvenlik ekipmanı standart MIG kaynak güvenlik protokollerine dayanmaktadır

Çalışma alanı

 • Metal 3D yazıcınızı su ve yanıcı maddelerden izole edilmiş düz bir yüzey üzerinde kullanın.
 • Alt tabakanıza metal üzeri metal bağlantısıyla uygun topraklama yaptığınızı doğrulayın.
 • Gaz tüpünüzün her zaman dik bir desteğe veya arabaya sabitlendiğinden emin olun ve yalnızca kaynak için tasarlanmış gaz hortumlarını kullanın.
 • Her yere kıvılcım yağacağından çalışma alanındaki dağınıklığı ortadan kaldırın. Takılıp düşmeyi önlemek için ayak altındaki kablo sayısını en aza indirin.
 • Hortumları düzenli olarak sızıntı, aşınma ve gevşek bağlantı açısından inceleyin ve arızalı hatları değiştirin. Sabun ve su karışımıyla püskürtün. Kabarcıklar sızıntıları gösterecektir.
 • Çalışma alanının uygun şekilde havalandırılmasını sağlayın. Kaynak dumanı tehlikelidir. Bir ev garajında, bir kapıyı veya pencereyi açık bırakın ve dumanı soluduğunuz alandan uzaklaştırmak için bir kutu fanı egzoz olarak çalıştırın. Biz de maske kullandık.

Güvenlik donanımı

 • Laboratuardayken her zaman koruyucu gözlük takın.
 • Yazdırırken ve/yazdırırken yazıcıya bakarken bir kaynakçı maskesi/kaynak kaskı (geçerli ANSI sertifikasına sahip otomatik kararan veya çeviren gölgeli) takın veya bir web kamerası kullanarak bakın. Yazıcıyı korumasız gözlerle izlemeyin!
 • Baskıdan sonra alt tabakayı almak için pense veya kalın deri eldiven kullanın
 • Basılı parçaları tutarken daima aleve dayanıklı laboratuvar önlüğü ve ağır hizmet tipi deri eldivenler giyin
 • Deri ayakkabılar giyin - yüksek boğazlı (çelik burunlular bir avantajdır).

Metal 3D baskı, rutin kaynaklara göre normalden daha uzun süre kaynak yapmaya maruz kalmanızı sağlar. "Güneş yanıklarını" önlemek için cildinizin tamamının bir şeyle kaplandığından emin olmalısınız.

Operasyon

Sahne normal bir RepRap Delta 3 boyutlu yazıcı gibi kontrol ediliyor. İsimlendirmeyle ilgili bir başlangıç ​​için şunu deneyin . Repetier bellenimini ve ana bilgisayar yazılımını indirin , bellenimi sahneye yüklemek için Arduino'yu kullanın ve ana bilgisayarda Cura'yı kurun. Bu, her türlü bilgisayarda çalışacaktır ancak ücretsiz ve açık kaynaklı Debian'ı öneriyoruz . Modeller, OpenSCAD , Blender gibi herhangi bir 3 boyutlu düzenleyiciyle veya FreeCAD gibi bir CAD uygulamasıyla oluşturulabilir ve değiştirilebilir (ücretsiz açık kaynaklı CAD programlarının daha ayrıntılı bir listesi için buraya gidin . Model bir STL dosyası olarak dışa aktarılmalıdır. Cura'ya yüklenir ve takım yoluna dilimlenir.Tüm ayarların doğru olması birkaç deneme gerektirebilir.GCode diske kaydedilir ve Repetier Host ile açılır ve sahneye gönderilir.Platform kaynak tabancasına ulaştığında, şaltere giden kabloyu takarak kaynak makinesini çalıştırın (tel bağı ile basılı tutulmalıdır). Baskı devam ederken tabanca ile nesne arasındaki mesafeye dikkat edin. Bu yaklaşık olarak saat 7'den başlamalıdır. mm ve aynı kalır, artarsa ​​katman yüksekliğini azaltın veya hareketi yavaşlatın (bu Repetier Host ile baskı sırasında yapılabilir), azalıyorsa tam tersini yapın.

Deneysel özellikler

Tüm kurulum hala oldukça deneysel olsa da, bazı kısımlar diğerlerinden daha deneyseldir. Çeşitli başarı düzeylerinde test edilen bazı özellikler burada listelenmiştir. Cura, besleme hızını değiştirerek, yatırılan filamanın "çizgi genişliğini" ayarlamaya çalışacaktır. Şu anda kaynakçı böyle bir ayarlamayı desteklemiyor, bu nedenle bazı parçalar olması gerekenden daha fazla malzeme alırken diğerleri daha az alıyor. Bunu çözmek için Cura için bu ilerleme hızı değişikliklerini meme hızı değişikliklerine dönüştüren bir eklenti geliştirildi. Eklentiyi github'daki scad dosyasında bulabilirsiniz . Bu eklenti ayrıca seyahat bittiğinde veya başladığında özel komutların eklenmesini de destekler. Bu, kaynakçı gücünü değiştirmek için bir röleyi etkinleştirmek için kullanılabilir.

Ayrıca bakınız

mqdefault.jpgYouTube_icon.svg

Faydalı Tartışmalar

Medya

ABD Medyası

Uluslararası Medya

Britanya

Kanada

Çin

Danimarka

Fransa

Almanya

Hindistan

İtalya

 • Metal, açık kaynak ve fıstıkların 3 boyutlu baskısı - Tom's Hardware

Japonya

Litvanya

Malezya

Norveç

Polonya

Romanya

Rusya

ispanya

FA bilgi simgesi.svgAşağı açı simgesi.svgSayfa verileri
Anahtar Kelimelerosat , açık kaynak optik , 3d baskı , açık kaynak donanım , metal 3d yazıcı , 3d yazıcı , metal 3d baskı
Sürdürülebilir Kalkınma HedefiSDG09 Endüstri inovasyonu ve altyapısı
YazarlarJoshua M.Pearce
LisansCC-BY-SA-3.0
Dilİngilizce (tr)
ÇevirilerÇince , Türkçe , Portekizce , Farsça , İspanyolca , Fransızca , İtalyanca , Rusça
İlgili8 alt sayfa , 199 sayfa buraya bağlantı
Takma adlarAçık kaynaklı metal 3d yazıcı , Açık kaynaklı 3D metal yazıcı , Açık kaynaklı metal-3 boyutlu yazıcı
Darbe124.797 sayfa görüntüleme
Oluşturuldu22 Kasım 2013 , Joshua M. Pearce
Değiştirilmiş23 Ekim 2023 , StandardWikitext botu tarafından
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.