Kıvılcımlar1.jpgBu sayfa, sürdürülebilir kalkınma için OSAT yapmak üzere RepRap 3D baskıyı kullanmaya yönelik uluslararası bir projenin parçasıdır. Daha fazla bilgi edinin.

Araştırma: OSAT'ın açık kaynaklı 3D baskısı RecycleBot • Ev geri dönüşümünün LCA'sı • Yeşil Dağıtılmış Geri Dönüşüm Etik Filament Dağıtılmış üretimin LCA'sı • RepRap LCA Energy ve CO2 Güneş enerjili RepRapsgüneş enerjili geri dönüşüm botu Fizibilite merkezi Mekanik test RepRap baskı protokolü: MOST Öğrenilen dersler • MOST RepRap Build • MOST Prusa Build • MOST HS RepRap build • RepRap Print Server

Beni yap: Bir MOST RepRap oluşturmak ister misiniz? - Buradan başlayın! • Delta Build Genel Bakış: MOST • Athena Build Genel Bakış • MOST metal 3-D yazıcı • İnsani Kriz Müdahale 3-D YazıcıAçık kaynaklı, kendi kendini kopyalayan hızlı prototip (RepRap) topluluğundaki teknik ilerleme, polimer bazlı malzemeler kullanarak dağıtılmış bir katkı maddesi üretim biçiminin hızla genişlemesini sağlamıştır. Bununla birlikte, açık kaynaklı bir metal alternatifinin bulunmaması ve tescilli ticarileştirilmiş metal 3D yazıcıların yüksek sermaye maliyetleri ve yavaş verimi, dağıtımlarını ciddi şekilde kısıtlamıştır. Ticarileştirilmiş metal 3D yazıcıların uygulamaları sadece hızlı prototipleme ve pahalı bitmiş ürünlerle sınırlıdır. Bu, küçük ve orta ölçekli işletmeler, gelişmekte olan dünya ve laboratuvarlarda kullanım için teknolojinin erişimini ciddi şekilde kısıtlamaktadır. Bu makale, < $ 2000 açık kaynaklı metal 3D yazıcının geliştirilmesini bildirmektedir. Metal 3-D yazıcı, açık kaynaklı bir mikro denetleyici ile kontrol edilir ve düşük maliyetli bir ticari gaz-metal MIG kaynakçısı ile bir deltabot RepRap olan Rostock'un bir türevinin bir kombinasyonudur. Malzeme listesi, elektrik ve mekanik tasarım şemaları ile temel yapım ve işletme prosedürleri sağlanmaktadır. 3D yazıcının özelliklerinin ve ortaya çıkan çelik ürünlerin ön teknik analizi yapılır. Özelleştirilmiş fonksiyonel metal parçaların baskısının sonuçları tartışılır ve teknolojinin potansiyeli ve bu teknolojinin kütle dağılımı için gerekli gelecekteki çalışmalar hakkında sonuçlar çıkarılır.

En son MOST metal RepRap 3D yazıcı için buna bakın

Yeni yazılım: Açık kaynaklı GMAW tabanlı metal 3D baskı için dilimleyici ve proses iyileştirmeleri

Kaynak

Gerald C. Anzalone, Chenlong Zhang, Bas Wijnen, Paul G. Sanders ve Joshua M. Pearce, "Düşük Maliyetli Açık Kaynak 3-D Metal Baskı" IEEE Access, 1, ss.803-810, (2013).doi: 10.1109/ACCESS.2013.2293018 açık erişim ön baskısı

Malzeme Listesi

Madde Sayı Maliyet (USD) Kaynak
12 Basılı Parçanın Tümü @ $40/kg 12,00TL Yerel RepRap
Tüm Bağlantı Elemanları 2,00TL http://www.mcmaster.com/
M3 somun 90
M3x10 mm vida 12
M3x12mm vida 48
M3x20mm vida 12
M3x8mm set vida 6
M3yıkayıcı 102
M8somun 6
M8set vida 3
152mm x 152mm seramik izolasyon 14,00 $
Çubuklar, rulmanlar ve bağlar http://www.amazon.com/
300mm x 8mm pürüzsüz çubuk 625,00TL
304.8mm karbon fiber çubuk 66,00TL
608zz rulmanlar 62,40TL
LM8UUrulmanlar 66,00TL
Küçük tel bağlar 30,50TL
Kravat çubuğu ucu 248,00 $
600mm T5 kayış 35,90 $ http://www.polytechdesign.com/
241mm x 51mm x 4mm Alüminyum plaka 3114,00TL Yerel makine atölyesi
NEMA17 Step motor (1.8 derece, 5.5kg-cm tutma torku, 750mm tel) 339,00TL http://www.kysanelectronics.com/
Mekanik limit anahtarı 33,33TL http://www.digikey.com/
Melzi Mikrodenetleyici kartı 1120,00TL http://web.archive.org/web/20160304170259/http://matterfy.com/
Millermatic 140 Otomatik Ayarlı MIG Kaynakçı Sepeti ile 1836,00TL http://www.millerwelds.com/
Güç kaynağı 18,00TL (Geri dönüştürülmüş)/İnternet
Teller 12,00 $ (Geri dönüştürülmüş)/İnternet
Toplam 1.194,13 TL

Basılı Parçalar

Metalp.png

Bu STL dosyalarını herhangi bir RepRap çeşidine yazdırın. Sağdaki resimdeki kırmızı kısımlar basılı kısımlardır. İhtiyacınız olursa SCAD.

İnşaat

Yapımcılara Not

Bundan önce bir RepRap yaptıysanız kolay olacaktır - Rostock gibi RepRap'lere veya Deltabot'lara aşina değilseniz - daha ayrıntılı yapım talimatları MOST Prusa RepRap derleme sayfasında ve Delta Yapısına Genel Bakış: MOST'ta mevcuttur. Bu bağlantılar, örneğin, telleri nasıl örebileceğiniz veya Melzi / Arduino mikrodenetleyicisini nasıl yapılandırabileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi verecektir.Bununla birlikte, bu konsept bu özel tasarımla sınırlı değildir ve elbette çoğu RepRap yazıcı için çalışmalıdır - sadece yangına dayanıklı ve kendi kaynakçınıza ihtiyacınız var ... İyi şanslar! İşe yaramasını sağlarsanız - lütfen bize bir satır bırakın.

Başlangıç Hazırlığı

 1. Ürün reçetesinde listelenen tüm malzemeleri hazırlama
 2. Tüm plastik bileşenleri bir RepRap'e yazdırma
 3. Her plastik parçadaki M3 vida deliklerini düzeltin ve somun tuzaklarını keskin bir bıçakla temizleyin, tüm M3 vidaları ve somunları için uygun hale getirin

Tek sütunlu yapı

Alt kısmın detayı, limit anahtarının yerleşimini gösterir
Alt dış detay
Ayrıntı üst kısım
 1. Motoru ve taban plastiğini yıkayıcılarla M3 X 10mm vidalarla takın. Kasnaktaki ayarlanmış vida somun tutucularına iki M3 somunu yerleştirin, kasnağa gevşek bir şekilde iki M3 X 8mm set vidası yerleştirin. Kasnağı motor çubuklarından geçirin ve tüm vidaları sabitleyin.
 2. Limit anahtarını M2 X 10mm vidalar kullanarak taban plastiğindeki tutucusuna takın. Anahtarın hareket etmediğinden emin olmak için biraz epoksi ekleyin. Taşıyıcıdaki vidanın anahtar kolunu tuttuğundan emin olun. Taşıyıcının limit anahtarını devreye soktuğu konumu ayarlamak için bu vidayı ayarlayın.
 3. Çubuk açıklıklarını temizlemek için matkap veya bıçak kullanın, taban plastiğindeki deliklere 2 paralel 300mm pürüzsüz çubuk yerleştirin, her iki çubuğu da hareketsiz hale getirmek için tüm çubuğu sabitlemek için rondelalı M3 X 12mm vida kullanın.
 4. LM8UU rulmanlarını yağlama için yağa dönüştürün, plastik mekikteki yuvalara 2 LM8UU rulman yerleştirin ve her rulmanı iki küçük tel bağıyla sıkıca sıkın. LM8UU rulmanlarını plastik mekiklerle her bir çubuğun üzerine kaydırın.
 5. Paralel çubukların üst ucunu, rondelalı M3 X 12mm vidalarla üst plastiklere sabitleyin. İki adet 8zz rulmanı üst plastiğin orta deliklerine sabitlemek için M8 set vidasını ve M608 somununu kullanın.
 6. T5 kayışının bir ucunu bir kayış sonlandırıcısının içinden ve etrafından geçirin ve kayışın kuyruğunu diğer sonlandırıcıdan çekin. Kayışın ucunu kasnağın etrafına iliştirin. Kayışın diğer ucunu 608zz rulmanların etrafında döndürün. LM8UU rulmanlı plastik mekiğe bir sonlandırıcıyı, yıkayıcılı M3 X 10mm vidalı bir son makineye takın. Terminatörleri küçük bir tel bağı ile sıkıca sabitleyin.

3X

Bu, tek sütunlu yapıyı sona erdirir. Paralel olarak 3 sütun inşa edilmelidir. 241mm X 51mm alüminyum plakalar, çerçeveyi üçgen prizma şeklinde yapmak için hem alt hem de üst plastiklere tutturulur.

Platform oluşturma

 1. Epoksi bağ teli her iki ucunda karbon fiber çubuklara uçar. M3 X 12mm vida ve somun seti, bağlantı teli uçlarını plastik mekiklere sabitlemek için kullanılır. Diğer uç plastik sahne tutucuya sabitlenir.
 2. M3 vidalarının, her karbon fiber kolun her yöne serbestçe kaymasını sağlayacak şekilde bağlantı teli uçlarındaki delikten gevşek bir şekilde geçirildiğinden emin olun.
 3. 3 adet 5 cm uzunluğundaki çiviler, 152 mm X 152 mm seramik tepsiyi desteklemek için plastik platform tutucuya geçirilir.

Elektronik

Incir. 2 Kablolama Şeması
 • Kablolama şeması için bkz: Şekil. 2
 • Step motorlar ve limit anahtarları, Linux bilgisayara bir USB kablosuyla bağlanan mikrodenetleyici kartı üzerindeki ilgili terminallere bağlanır.
 • Kart, geri dönüştürülmüş bir bilgisayar güç kaynağı ile güçlendirilmiştir.
 • Kaynakçıyı kontrol etmek için RAMPS yardımcı i/o ve güç pimlerine bağlı bu rölelerden birini kullanıyoruz. Kartın bağlı olduğu pimlerin durumunun değiştirilmesi, etkinleştirilen pine atanan rölenin durumunu değiştirir. Röle kontakları daha sonra kaynak tabancasının sapındaki tetik anahtarına paralel olarak bağlanır. Kol tetiğini veya röleyi değiştirmek, kaynakçıyı değiştirecektir. Bu şekilde kaynakçı, yazıcıya takılı olmadığında normalde olduğu gibi kullanılabilir...

Emniyet

 • Güvenlik ekipmanı standart MIG kaynak güvenlik protokollerine dayanmaktadır

Çalışma Alanı

 • Metal 3D yazıcınızı su ve yanıcı malzemelerden izole edilmiş düz bir yüzeyde kullanın.
 • Alt tabakanıza metal bağlantı üzerine metal bir metal ile uygun topraklama yaptığınızdan emin olun.
 • Gaz tüpünüzün her zaman dik bir desteğe veya arabaya sabitlendiğinden emin olun ve yalnızca kaynak için tasarlanmış gaz hortumları kullanın.
 • Her yerde kıvılcımlar yağdıracağınız için çalışma alanındaki dağınıklığı ortadan kaldırın. Takılmayı önlemek için ayak altındaki kablo sayısını en aza indirin.
 • Hortumları sızıntı, aşınma ve gevşek bağlantılar açısından düzenli olarak inceleyin ve hatalı hatları değiştirin. Bir sabun ve su karışımı ile püskürtün. Kabarcıklar sızıntıları gösterecektir.
 • Çalışma alanının uygun şekilde havalandırılmasını sağlayın. Kaynak dumanları tehlikelidir. Bir ev garajında bir kapıyı veya pencereyi açık bırakın ve solunum alanınızdaki dumanları gidermek için bir kutu fanı egzoz olarak çalıştırın. Maske de kullandık.

Güvenlik donanımı

 • Laboratuvardayken her zaman güvenlik gözlüğü takın.
 • Yazdırırken ve/veya yazdırırken yazıcıya bakarken bir kaynakçı maskesi/kaynak kaskı (mevcut ANSI sertifikasına sahip otomatik karartma veya çevirmeli gölge) takın veya bir web kamerası kullanarak bakın. Yazıcıyı korumasız gözlerle izlemeyin!
 • Baskıdan sonra alt tabakayı almak için pense veya kalın deri eldivenler kullanın
 • Basılı parçaları tutarken daima aleve dayanıklı laboratuvar önlüğü ve ağır hizmet tipi deri eldivenler giyin
 • Deri ayakkabılar giyin - yüksek üstler (çelik ayak parmakları bir bonus).

Metal 3D baskı, rutin kaynak için normalden daha uzun süre kaynak yapmanıza neden olur. "Güneş yanıklarını" önlemek için tüm cildinizin bir şeyle kaplandığından emin olmalısınız.

İşlem

Sahne alanı normal bir RepRap Delta 3D yazıcı gibi kontrol edilir. İsimlendirme üzerine bir astar için bunu deneyin. Repetier ürün yazılımını ve ana bilgisayar yazılımını indirin, bellenimi sahneye yüklemek için Arduino'yu kullanın ve ana bilgisayarda Cura'yı ayarlayın. Bu, her türlü bilgisayarda çalışacaktır, ancak ücretsiz ve açık kaynaklı Debian'ı öneririz.Modeller, OpenSCAD, Blender veya FreeCAD gibi bir CAD uygulaması gibi herhangi bir 3-D editörle oluşturulabilir ve değiştirilebilir (ücretsiz açık kaynaklı CAD programlarının daha ayrıntılı bir listesi için buraya gidin). Model STL dosyası olarak dışa aktarılmalıdır. Bu, Cura'ya yüklenir ve bir araç yoluna dilimlenir. Tüm ayarları doğru yapmak için birkaç deneme gerekebilir. GCode diske kaydedilir ve sahne alanına gönderen Repetier Host ile açılır. Platform kaynak tabancasına ulaştığında, anahtara giden kabloyu takarak kaynakçıyı açın (bir tel bağı ile preslenmiş olarak tutulmalıdır).Baskı devam ederken, silah ile nesne arasındaki mesafeye dikkat edin. Bu yaklaşık 7 mm'den başlamalı ve aynı kalmalıdır. Artarsa, katman yüksekliğini azaltın veya hareketi yavaşlatın (bu, Repetier Host ile baskı sırasında yapılabilir). Azalırsa, tam tersini yapın.

Deneysel özellikler

Tüm kurulum hala oldukça deneysel olsa da, bazı parçalar diğerlerinden daha deneyseldir. Çeşitli başarı düzeyleriyle test edilen bazı özellikler burada listelenmiştir.Cura, biriken filamentin "çizgi genişliğini" besleme hızını değiştirerek ayarlamaya çalışacaktır. Şu anda kaynakçı böyle bir ayarlamayı desteklememektedir, bu nedenle bazı parçalar olması gerekenden daha fazla malzeme alırken, diğerleri daha az malzeme almaktadır. Bunu çözmek için, bu besleme hızı değişikliklerini nozul hızı değişikliklerine dönüştüren Cura için bir eklenti geliştirilmiştir. Eklenti, github'daki scad dosyasıyla bulunabilir.Bu eklenti ayrıca seyahat sona erdiğinde veya başladığında özel komutlar eklemeyi de destekler. Bu, kaynakçı gücünü değiştirmek için bir röleyi etkinleştirmek için kullanılabilir.

Ayrıca bakınız

Faydalı Tartışmalar

Medya

ABD Medyası

International Media

Britain

Canada

China

Denmark

France

Germany

India

Italy

 • 3D printing of metal, open source and peanuts - Tom's Hardware

Japan

Lithuania

Malaysia

Norway

Poland

Romania

Russia

Spain

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.