mqdefault.jpgYouTube_icon.svg
Anotacijos:

CPR su AED įtrauktas į šią Kalifornijoje veikiančią EMT programą, nes ji reikalinga norint patikrinti Kalifornijos registracijos įgūdžius. [1] Šis puslapis skirtas bendroms CPR žinioms, yra atskiri puslapiai, skirti konkretesniems vaikų ir kūdikių CPR pakeitimams.

Širdies ir plaučių gaivinimas (CPR) – tai daugybė neatidėliotinų veiksmų, kurių reikia imtis, kad būtų atkurtas deguonies prisotintas kraujas į žmogaus smegenis ir organus, patyrus staigų širdies sustojimą (SCA) . Jei deguonies prisotinto kraujo tekėjimas į smegenis neatsistato per kelias minutes, auka gali mirti arba patirti negrįžtamą smegenų pažeidimą.

CPR

CPR skiriamas pacientams, kurie nereaguoja ir nekvėpuoja arba kurių kvėpavimas yra nenormalus (ty Agonalinis kvėpavimas) ir nėra galutinio pulso. AED turi būti naudojamas iš karto, kai tik jis yra prieinamas, o pažangiosios gyvybės palaikymo (ALS) priemones turėtų atlikti apmokytas personalas, kai tik įmanoma. CPR etapai apima:

 1. Patikrinkite, ar vieta yra saugi jums ir jūsų pacientui, ir užsidėkite tinkamas AAP (PENMAN).
 2. Patikrinkite budrumą / reagavimą bakstelėdami per petį (AVPU).
 3. Suaktyvinkite arba (nurodykite ką nors suaktyvinti) 911 arba skambinkite ALS atsarginei komandai, jei reikia, taip pat, jei dar nėra, atneškite arba paprašykite, kad kas nors atneštų AED į paciento pusę.
 4. Padėkite žmogų ant nugaros ant kieto paviršiaus.
 5. Atverkite pacientų kvėpavimo takus pakreipdami galvą, kad šiek tiek pakeltumėte smakrą.
 6. Tuo pačiu metu įvertinkite miego arterijos pulsą suaugusiems ( vaikams ir kūdikiams brachialinį pulsą ) ir kvėpavimą ne ilgiau kaip 10 sekundžių.
 7. Jei pacientas nereaguoja ir nekvėpuoja arba kvėpuoja nenormaliai (pvz., Agoninis kvėpavimas) ir nėra galutinio pulso, nedelsdami pradėkite bent 2 colių gylio krūtinės ląstos suspaudimus (≥ 1/3 krūtinės ląstos gylio vaikams). arba kūdikiams) 100–120 paspaudimų per minutę greičiu, leidžiančiu visiškai atšokti krūtinę. (Norėdami gauti papildomos informacijos, žr. savęs vertinimo šoninę juostą).
 8. Atlikę 30 suspaudimų, atlikite du (2) gelbėjimo įkvėpimus per BVM , iš burnos į burną, iš burnos į kaukę arba per stomą . Vaikams ir kūdikiams, jei CPR atlieka du gelbėtojai, suspaudimų ir ventiliacijų santykis pasikeičia į 15:2.
 9. Atlikę du gelbėjimo įkvėpimus, nedelsdami vėl spauskite krūtinės ląstą .
 10. Pakartokite 30 krūtinės ląstos paspaudimų ir dviejų gelbėjimo įkvėpimų ciklą ir naudokite AED / defibriliatorių , kai tik jis bus prieinamas. Tęskite CPR, kol gelbėtojai jį tinkamai palengvins.

Jei yra papildomo personalo, keiskite kompresorius maždaug kas 4–5 ciklus po 30 paspaudimų ir dviejų įkvėpimų (maždaug 2 minutes), kad išvengtumėte gelbėtojo nuovargio ir sumažėjusio suspaudimo efektyvumo.

Kaip atlikti krūtinės suspaudimą

Kompresijos suaugusiems/vaikams

 1. vieną ranką uždėję ant kitos pirštus surišę (labai mažiems suaugusiems ir mažiems vaikams pasirinktinai galite naudoti tik vieną ranką).
 2. Sujungtas rankas delnais žemyn, o rankos kulnas padėkite ant apatinės paciento krūtinkaulio dalies. Vidutiniam suaugusiam žmogui tai reiškia, kad vidurinis pirštas turi būti šiek tiek vienoje linijoje su paciento speneliu. Būkite atsargūs, kad nenuleistumėte rankų per žemai, nes per žemai suspaudus gali nutrūkti xiphoid procesas , pažeisti kepenis ir pan.
 3. Padėkite save taip, kad galėtumėte suspausti tiesiai žemyn 90° kampu paciento krūtinės atžvilgiu, visiškai ištiestomis rankomis.
 4. Suspauskite iki reikiamo gylio 100–120 paspaudimų per minutę greičiu, kad po kiekvieno suspaudimo būtų galima visiškai atšokti krūtinę. Venkite atsiremti į paciento krūtinę, nes tai neleis visiškai atšokti krūtinės.
  • Suaugusiesiems: kiekvieną kartą suspaudę nuspauskite bent 2 colius (5 cm), bet ne daugiau kaip 2,4 colio (6 cm).
  • Vaikui: kiekvieną paspaudimą nuspauskite bent 1/3 krūtinės ląstos priekinio ir užpakalinio skersmens. Neviršykite 2,4 colio (6 cm) gylio.
 5. Laikykitės tinkamo ventiliacijos suspaudimo greičio protokolo. Suaugusiesiems ir vaikams, turintiems vieną gelbėtoją, tai paprastai yra 30:2. Dviejų gelbėtojų CPR su vaiku naudoja 15:2 suspaudimo ir ventiliacijos santykį.

Kompresai kūdikiui

Suspaudimai kūdikiams taikomi tomis pačiomis pagrindinėmis taisyklėmis kaip ir suaugusiems bei vaikams, tačiau rankos padėtis ir suspaudimo gylis skiriasi.

 1. Rankų padėtis suspaudimams keičiasi priklausomai nuo to, ar yra vienas ar du gelbėtojai.
  1. Vienas gelbėtojas: atsisėskite prie paciento šono, kad kuo mažiau prarastumėte laiką atliekant ventiliaciją. Įdėkite du pirštus į paciento krūtinės centrą, tiesiai po spenelio linija.
  2. Du gelbėtojai: atsistokite prie paciento kojų. Abu nykščius padėkite į paciento krūtinės centrą, tiesiai po spenelio linija, gelbėtojo rankomis apjuosdami pacientą. Antrasis gelbėtojas bus prie paciento galvos.
 2. Suspauskite 100–120 paspaudimų per minutę dažniu (120 naujagimiams) ir leiskite krūtinei visiškai atsitraukti tarp paspaudimų. Atlikdami dviejų gelbėtojų suspaudimus, nespauskite paciento rankose.
 3. Suspauskite iki bent 1/3 paciento krūtinės ląstos priekinio ir užpakalinio skersmens gylio (maždaug 1,5 colio).
 4. Laikykitės tinkamo ventiliacijos suspaudimo greičio protokolo. Vieno gelbėtojo CPR tai yra 30:2, du gelbėtojo CPR keičiami į 15:2.

Kaip pritaikyti AED

1 pav. Įprastas suaugusiųjų AED trinkelių pritaikymas.
2 pav. Vaikų / kūdikių AED programa

2 pav. Vaikų / kūdikių AED įklotas. AED reikia uždėti iš karto, kai tik jis bus prieinamas. AED turi būti taikomas, kol vyksta CPR. Naudojama daug AED variantų, tačiau jie visi atlieka keturis universalius veiksmus su nedideliais kiekvieno veiksmo variantais.

Keturi universalūs AED valdymo žingsniai yra šie:

 1. Įjunkite mašiną
 2. Užtepkite įklotus ant pacientų nuogos krūtinės
 3. Išanalizuokite širdies ritmą
 4. Suteikite šoką, jei patarė AED

Išsamus keturių universalių žingsnių, skirtų naudoti AED, aprašymas:

 1. Įjunkite įrenginį: šis veiksmas paprastai atliekamas paspaudus mygtuką, pažymėtą "Įjungta", arba atidarius dangtį. (Kai aparatas bus įjungtas, jis žodžiu paragins atlikti AED veikimo veiksmus)
 2. Uždėkite įklotus ant pacientų nuogos krūtinės: dėkite įklotus taip, kaip pavaizduota ant įklotų arba pakuotės. (Žr. šoninę juostą, kad sužinotumėte specialias aplinkybes, tokias kaip vaistų pleistrai, drėgna oda, plaukuota krūtinė, papuošalai ir kt.)
 3. Išanalizuokite širdies ritmą: šis žingsnis paprastai atliekamas vienu iš trijų būdų. Daugelio AED trinkelės jau prijungtos prie aparato, o antrosios pagalvėlės padėjimas ant paciento krūtinės užbaigia grandinę, kuri bus analizės procesas, kai kurių AED trinkelės nėra prijungtos prie aparato, prijunkite juos dabar ir aparatas pradės veikti. analizės procesas ir galiausiai kai kurios mašinos reikalauja, kad operatorius fiziškai paspaustų mygtuką, pažymėtą „Analizuoti“, kad pradėtų analizės procesą. Jei nesate tikri, vadovaukitės balso nurodymais. ( Svarbu: įsitikinkite, kad niekas neliečia paciento, kol aparatas analizuoja širdies ritmą)
 4. Suteikite šoką, jei taip patarė AED: Kai analizės procesas bus baigtas, aparatas parodys „Smūgis rekomenduojamas“ arba „Smūgis nerekomenduojamas“. Jei aparatas nustato, kad smūgio nerekomenduojama, nedelsdami pradėkite CPR, pradedant nuo krūtinės suspaudimo. Jei aparatas nustato, kad rekomenduojamas smūgis, jis pradės krauti aparatą iki tinkamo energijos nustatymo (tinkama atlikti suspaudimus, kol įrenginys kraunasi). Kai aparatas įkraunamas, yra du būdai, kaip sukelti šoką, priklausomai nuo naudojamo AED tipo. Bet kuriuo atveju žodžiu ir vizualiai pasirūpinkite, kad visi būtų atokiau nuo paciento (niekas neliečia paciento), garsiai sakydami "Išvalyti!" prieš pateikiant šoką.
 • Pusiau automatiniam aparatui reikia fiziškai paspausti mygtuką „Smūgis“, kuris mirksės, kai mašina bus pakankamai įkrauta, o balso komanda patars žmonėms likti aiškiems.
 • Visiškai automatinis aparatas pateiks šoką automatiškai ir pradės atgalinį skaičiavimą iki to momento, kai bus atliktas šokas, taip pat patars žmonėms atsistoti nuo paciento. Nepriklausomai nuo naudojamo AED tipo, kai buvo atliktas šokas, nedelsdami pradėkite gaivinimą, pradedant nuo krūtinės suspaudimo. Kas dvi minutes AED patars žmonėms stovėti ramiai, kad galėtų pradėti analizės procesą, ir tada vėl praneš „Patartina sutrenkti“ arba „Nerekomenduojama šoko“. Nebent pacientas juda ir nerodo gyvybės ženklų, bet kuriuo metu, kai aparatas praneša „Nerekomenduojama šokti“, nedelsdami pradėkite gaivinimą. Jei aparatas nustato šoką, rekomenduojama pakartoti paciento valymo, šoko suteikimo ir CPR pradžios procesą.

( Pastaba: kai aparatas bus įjungtas, balso komandos padės gelbėtojui atlikti tam tikro AID veikimo veiksmus, o iš anksto susipažinus su šiais veiksmais, AID bus naudojamas greičiau ir gelbėjimo bandymas bus efektyvesnis.)

Transporto sprendimas

Jei ALS neatvyksta į įvykio vietą, dauguma vietinių protokolų pataria vežti pacientą, kai įvyksta vienas iš šių atvejų: [2]

 • Pacientas atgauna pulsą
 • Nuo 6 iki 9 amortizatorių buvo pristatyti be savaiminės cirkuliacijos sugrįžimo (ROSC)
 • AED pateikia tris iš eilės pranešimus (atskiriamas 2 minutėmis CPR), kad nepatartina joti šoko.

Jūsų vietinis protokolas visada turi viršenybę prieš šias bendrąsias gaires.

Yra specialių įklotų, skirtų vaikams ir kūdikiams naudoti AED , o suaugusiems skirtus įklotus reikia naudoti, jei vaikams skirtų įklotų nėra.

Dokumentacija

CPR intervencijos dokumentai turėtų būti įtraukti į paciento priežiūros ataskaitą (PGR) . Širdies įvykiui užtikrinti, kad būtų įtraukta:

 • Paciento duomenys: amžius, lytis ir bet kokios gretutinės ligos.
 • Įvykio duomenys: ar buvo kolapsas, įvykio vieta, laikas nuo kolapso iki širdies ir plaučių gaivinimo (CPR) pradžios, jei žinoma.
 • Stebėjimai ir intervencijos: pradinis ritmas, jei žinomas, esminės intervencijos (kiek laiko buvo atliktas CPR, AED taikymas, atliktų smūgių skaičius), užregistruotas laikas. Atkreipkite dėmesį į laiką nuo žlugimo iki pirmosios defibriliacijos, kai pradinis ritmas yra skilvelių virpėjimas arba bepulsinė skilvelinė tachikardija.
 • Rezultatai: spontaninės kraujotakos sugrįžimas (mažiausiai 20 minučių), transportavimas arba CPR nutraukimas

Įsivertinimas

OOjs UI piktograma lightbulb.svg
Įsivertinimas

Patarimai ir gudrybės

 • Jei skiriate kam nors kitam, o ne savo partneriui, iškviesti ALS atsarginę kopiją, įsitikinkite, kad tas asmuo žino, kad skiriate jį atlikti užduotį. Jei reikia, pažymėkite ir pridėkite aprašomąsias charakteristikas: „Tu su mėlynais marškinėliais, paskambink 911 ir pasakyk, kad turime nereaguojantį suaugusįjį“. Taip pašalinama painiava, kurią gali sukelti pašalinio žmogaus efektas , dviprasmiškumas ir atsakomybės išsklaidymas. Įsitikinkite, kad tas asmuo nekalba, jei įmanoma, kad praneštų 911 apie paciento būklės pokyčius, pvz., pradėtas CPR.
 • Skirdami užduotis kitiems gelbėtojams ar pašaliniams asmenims, sumažinkite painiavą, nurodydami kiekvienam asmeniui konkretų tikslą, kurio reikia siekti. Vienas asmuo gali skambinti 911, o kitas eina ieškoti defibriliatoriaus, jei jo nėra. Suteikus pašaliniam asmeniui kelias užduotis, padidėja tikimybė, kad viena ar kelios užduotys bus neatliktos.
 • Jei pacientas yra sunkiai pasiekiamoje arba netvarkingoje vietoje, pabandykite perkelti pacientą į atvirą erdvę, kur keli gelbėtojai ir jų įranga galėtų lengvai prieiti ir judėti. Jei paciento judėjimas užtruktų ilgai arba jums ir jūsų partneriui yra per sunkus dėl aplinkos veiksnių ar paciento svorio, pasikvieskite pašalinius asmenis, kurie padėtų judėti, arba gydykite pacientą kaip įmanoma geriau.
 • Atliekant suspaudimus, sulenktos alkūnės gali sumažinti suspaudimų gylį ir efektyvumą, todėl gelbėtojas greičiau pavargsta. Suspaudimui naudokite kūno svorį, o ne pečius / krūtinės raumenis.
 • Jei nėra gelbėjimo kaukės arba BVM, pacientas gali būti vėdinamas naudojant „burna į burną“ metodą, tačiau tai yra gelbėtojo sprendimas, nes iš burnos į burną kyla būdinga ligos perdavimo rizika. Jei nenorite arba negalite atlikti burnos į burną, atlikite tik rankų CPR (tik krūtinės paspaudimus).
 • Atliekant dviejų asmenų CPR, ventiliatoriui gali būti naudinga skaičiuoti ciklus, nes kompresorius garsiai skaičiuoja suspaudimus. Tai leidžia visiems dalyvaujantiems ne tik žinoti, kur esate gydymo cikle, bet ir padeda sekti ciklus/šokus, kad būtų galima tiksliai suskaičiuoti ALS arba ligoninę, jei pacientas vežamas.

Papildomi resursai

Nuorodos

FA info icon.svgKampas žemyn icon.svgPuslapio duomenys
Raktažodžiaimedicinos , traumos
SDGSDG03 Gera sveikata ir savijauta
AutoriaiGSTC
LicencijaCC-BY-SA-4.0
Kalbaanglų (en)
Vertimaiukrainiečių , hindi , tajų , vietnamiečių , rusų , olandų , indoneziečių , korėjiečių , kinų , turkų
Susijęs15 antrinių puslapių , 47 puslapiai nuoroda čia
PseudonimaiSuaugusiųjų širdies ir plaučių gaivinimas (CPR)
Poveikis135 994 puslapių peržiūros
Sukurta2020 m. lapkričio 5 d. Emilio Velis
Modifikuota2024 m . sausio 25 d. pateikė 2403:3800:3225:DF6E:C643:6415:A753:328F
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.