Zastosowania domowe do wymienników ciepła. Wymiennik ciepła służy do przekazywania do wody pitnej energii z płynu podgrzewanego w kolektorze słonecznym.

Wymiennik ciepła to urządzenie zbudowane w celu wydajnego przekazywania ciepła z jednego medium do drugiego. Media mogą być oddzielone solidną ścianą, aby nigdy się nie mieszały lub mogą mieć bezpośredni kontakt. [1] Są szeroko stosowane w ogrzewaniu pomieszczeń , chłodnictwie , klimatyzacji , elektrowniach, zakładach chemicznych, zakładach petrochemicznych, rafineriach ropy naftowej, przetwarzaniu gazu ziemnego i oczyszczaniu ścieków. Typowym przykładem wymiennika ciepła jest chłodnica samochodowa, w której źródło ciepła w postaci gorącego płynu chłodzącego silnik, jakim jest woda, przekazuje ciepło przepływającemu przez chłodnicę powietrzu (czyli nośnikowi ciepła).

Types of Heat Exchangers

See also

External links

Funding Opportunities for Engineers

Journals

Books

Education for Engineering for Sustainable Development

Tools and Software

  • Strona oprogramowania inżynierskiego typu open source zawiera wiele linków do różnych programów typu open source używanych w inżynierii.
  • Thingiverse to strona internetowa, na której ludzie mogą udostępniać cyfrowe projekty. Zapewnia również sposób przesyłania niezgodnych plików w celu udostępnienia ich na stronach Appropedia.
  • RepRap to system szybkiego prototypowania typu open source, który jest w stanie wytwarzać własne części i może być w stanie wytwarzać tanie wymienniki ciepła

Heat Exchanger Development

Job Opportunities

Videos

Work to be done

Zalążki, które należy rozwinąć:

W Appropedii brakuje wielu stron poświęconych wymiennikom ciepła, więc nie krępuj się wybrać jedną i podzielić się swoją wiedzą!

Footnotes

  1. Kakaç S., Liu H., (2002). Wymienniki ciepła: wybór, ocena i projekt termiczny (wyd. 2) CRC Press. ISBN 0849309026. 311-317.
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.