Куб представляє тривимірну концептуальну структуру, яка моделює динаміку ІКТ для розвитку як взаємодію між технологією, політикою та соціальними змінами. Повний опис див.: http://www.martinhilbert.net/HilbertCube.pdf

ІКТ або інформаційно-комунікаційні технології відіграють важливу роль у модифікації та модернізації сучасних систем навчання та освіти. Подібно до інформаційних технологій, ІКТ є ще однією технологією, яка допомагає людям отримати доступ до інформації.

ІКТ зосереджені на комунікації, яка включає бездротову мережу, Інтернет, а також засоби зв’язку. Ринок наповнений широким спектром інструментів ІКТ, включаючи обчислювальну галузь, електронні дисплеї та телекомунікації. ІКТ впливають на наше життя як позитивно, так і негативно. Дайте нам більше інформації про ці ефекти.

Позитивний вплив ІКТ

Розширений доступ до послуг

M-PESA дозволяє користувачам здійснювати основні банківські операції за допомогою мобільного пристрою.

Головною перевагою ІКТ для людей є розширення доступу до послуг та інформації, що супроводжує розвиток Інтернету. ІКТ забезпечують швидкий доступ до доступних і кращих засобів зв’язку у формі обміну миттєвими повідомленнями та телефону VoIP. Він пропонує захоплюючі способи розваги, дозвілля, налагодження контактів, налагодження стосунків і закупівлі послуг і товарів від постачальників.

Ця технологія допомагає розширити доступ до освіти у формі он-лайн підручників і дистанційного навчання. Люди отримують задоволення від нових способів навчання, таких як віртуальна реальність та інтерактивне мультимедіа. Мобільна робота, гнучкий графік роботи, віртуальні офіси тощо допомагають людям насолоджуватися покращеними можливостями працевлаштування у сфері зв’язку.

Відповідним прикладом того, як ІКТ створюють доступ до послуг, є використання мобільних телефонів для розширення доступу до фінансових продуктів. M-PESA, наприклад, є африканською фінансовою службою, яка використовує мобільні телефони для здійснення грошових операцій, що дозволяє особам надсилати та отримувати гроші.

Нові інструменти та нові можливості

Другий важливий вплив інформаційних комунікаційних технологій полягає в тому, що вони надають доступ до широкого спектру нових інструментів, яких раніше не було.

ІКТ надають унікальний та надзвичайно інноваційний набір інструментів і процесів у сферах фотографії. Використання програмного забезпечення для редагування фотографій, високоякісних принтерів і цифрових камер дозволяє людям отримувати вражаючі результати. Таким чином, ці технології значною мірою замінили потребу у фотостудії.

ІКТ також допомагають людям подолати свої обмежені можливості. Програмне забезпечення для зчитування екрана або збільшення допомагає незрячим або слабозорим людям працювати зі звичайним текстом замість використання шрифту Брайля.

Покращує організаційні операції

Існує в основному три основні області, на які впливають ІКТ в організації: комунікації, безпека та управління інформацією.

 • Комунікація: ІКТ забезпечують такі технології, як VoIP, більш ефективні та доступні, ніж інші форми спілкування, які зазвичай використовуються в організації, такі як телефон, обмін повідомленнями, електронна пошта та каталоги продажів. VoIP дозволяє людям легко отримувати доступ до великих світових ринків.
 • Гнучка реакція: організації, які впровадили ІКТ, забезпечують хорошу комунікацію. Це означає, що вони можуть швидко і легко реагувати на зміни. Ця технологія передбачає покращення відносин із клієнтами, кращий ланцюг поставок послуг і товарів, ефективне обслуговування клієнтів шляхом швидкого виробництва нових продуктів відповідно до їхніх вимог тощо.
 • Управління інформацією: організації мають значну користь від ІКТ для управління своєю інформацією. Кращий контроль запасів, менші втрати, збільшення грошових потоків тощо – ось деякі з переваг, які усвідомлюють менеджери, які використовують ІКТ у своїй організації. Постійно оновлюючи інформацію, вони можуть приймати кращі рішення.
 • Покращена безпека: ІКТ можуть покращити безпеку даних. Його методи шифрування допомагають захистити дані від людей зі зловмисними намірами. Ця технологія зберігає шифрування для зберігання та надсилання даних в електронному вигляді. Це забезпечує комерційну таємницю в організації. ІКТ використовує системи фізичної безпеки для доступу до таких даних, як розпізнавання обличчя чи райдужної оболонки ока або виявлення відбитків пальців.

Негативний вплив ІКТ

Втрата роботи

Основний негативний ефект ІКТ проявляється у формі втрати роботи. Ця технологія здатна автоматизувати типові операції в організації, щоб люди більше не були потрібні для виконання цих завдань. На зміну ручним операціям приходить автоматизація, яка стала єдиною причиною втрати робочих місць. Деякі з прикладів – роботи, які замінюють людей для складання деталей, сканер штрих-кодів замінює працівника для касових завдань тощо. Використання ІКТ призводить до несприятливих економічних наслідків, соціальних наслідків, втрати заробітку, втрати самоповаги та статус серед людей у ​​суспільстві.

Зменшення особистої взаємодії

Робота вдома, яка вважається перевагою ІКТ, також негативно впливає на людину. Людина втрачає зв'язок з людьми через зниження соціальної взаємодії. Це може змусити їх почуватися нещасними та ізольованими.

Цифрові права

Ландшафт цифрових прав

Використання ІКТ може становити ризик для таких прав, як приватність і право бути забутим, що може становити ризик для вразливих груп суспільства. Деякі приклади:

 • Конфіденційність: публікація або витік особистої та важливої ​​інформації.
 • Дезінформація та дезінформація: ІКТ можуть становити ризик через поширення неправдивої та недостовірної інформації.
 • Контроль інтелектуальної власності: зменшення доступу до ресурсів через розширення авторського права.
 • Демократія: використання інструментів ІКТ для підриву протилежних голосів у демократичних країнах.

Вплив на навколишнє середовище

ІКТ мають прямий вплив на екологічні проблеми через видобуток природних ресурсів, необхідних для електронних пристроїв, і використання викопного палива для їх роботи.

 • Споживання енергії: цифрові технології використовують енергію, яка може надходити з невідновлюваних джерел. Оскільки цифрові процеси стають нормою, використання викопного палива та інших джерел енергії стає повсюдним і постійним.
 • Заплановане моральне старіння та електронні відходи: відсутність ремонту багатьох цифрових пристроїв і кінець терміну служби електроніки, яка забруднює навколишнє середовище.
 • Видобуток ресурсів: збільшення використання цифрових технологій призводить до збільшення видобутку та використання інших ресурсів, таких як
 • Парадокс Джевонса : коли ефективність ресурсу зростає, тим більше людей буде ним користуватися.

Дивись також

FA info icon.svgКут вниз icon.svgДані сторінки
Ключові словастійкість , ict
АвториПол , Ніньо Цезар , Еміліо Веліс
ЛіцензіяCC-BY-SA-4.0
Моваанглійська (en)
Перекладиіспанська , індонезійська , російська , хорватська , французька , арабська , португальська , сербська , гінді
Пов'язані10 підсторінок , 11 сторінок посилання тут
ПсевдонімиПозитивний і негативний вплив ІКТ на наше життя , ІКТ можуть мати позитивний вплив на суспільство
Вплив47 015 переглядів сторінок
Створено24 лютого 2021 р . Павло
Змінено10 грудня 2023 року за номером 112.200.229.122
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.