سیلو کمپوست در داخل یک خانه مسکونی.

سیلو بخاری کمپوست بخش مرکزی یک بخاری کمپوست داخلی است . فرآیند کمپوست سازی در یک سیلو هوابند که در قسمت مناسبی از ساختمان قرار می گیرد اجرا می شود. گرمای تولید شده را می توان توسط یک مدار گرمایشی توزیع کرد، در حالی که یک مدل ساده از چنین سیلو بخاری کمپوست نیازی به گردش آب ندارد و گرما را مستقیماً به فضای داخلی خانه می تاباند. در پاییز سیلو با زیست توده تازه پر می شود و پس از آن سیلو گرمای راحت را در تمام طول زمستان ارائه می دهد.

ساخت و ساز

ساخت سیلو

هوای ورودی و هوای خروجی اکسیژن لازم را برای میکروب ها و بی مهرگان سیلو فراهم می کند. برای جلوگیری از بوی بد، هوای خروجی باید به فضای باز برود و در برابر حیوانات ورودی (موش) محافظت شود.

رطوبت سیلو باید به اندازه کافی بالا باشد تا از فرآیند کمپوست پشتیبانی کند و شرایط بهینه را برای میکروب ها و قارچ ها فراهم کند. پس از شروع موفقیت آمیز فرآیند پوسیدگی آب اضافی تولید می کند که در پایین سیلو تخلیه می شود. این آب را می توان به بالای سیلو برای توزیع بهتر میکروب ها در کل حجم پردازش قرار داد. اگر به صورت دوره ای یا مداوم به بالا پمپ شود و اجازه دهید از طریق سیلو آبکشی شود، کل سیستم شبیه کمپوست مرطوب می شود (پروژه CROP از DLR [1] [2] ).

در صورت تمایل می توان از فرآیند کمپوست سازی در سیلو برای گرم کردن آب استفاده کرد که نیاز به نصب اضافی لوله آب عمودی در سیلو دارد، شاید در ترکیب با مخزن ذخیره آب گرم.

پیش گرمایش هوای ورودی

نمونه اولیه
استفاده از مبدل حرارتی برای هوای ورودی
استفاده از کانال فاضلاب موجود برای هوای ورودی

هوای خروجی بخشی از گرما را نشت می کند. چند راه حل برای کاهش این وجود دارد:

  • می توان یک مبدل حرارتی اختیاری تعبیه کرد که گرما را از هوای خروجی خارج می کند و دمای هوای ورودی را افزایش می دهد.
  • اتصال ورودی هوا به کانال فاضلاب. ساخت و ساز از تهویه کانال استفاده می کند در حالی که به اندازه کافی از هجوم فاضلاب به سیلو جلوگیری می کند. معمولاً هوای گرم از کانال فاضلاب خارج می شود. اگرچه هوای بدبو حاوی اکسیژن کافی برای سلامتی میکروب ها و بی مهرگان است.

شرایط استفاده

مقدار حرارت تولید شده محدود است. اندازه سیلو بخاری کمپوست باید با نیازهای واقعی انرژی حرارتی ساختمان تطبیق داده شود. به عنوان مثال، کانسپت House-in-a-House به دلیل نیاز به گرمایش بسیار پایین برای آن مناسب است. برای محاسبات به پاراگراف مربوطه در بخاری کمپوست مراجعه کنید .

سیستم های موجود

نمونه اولیه به اندازه 300 لیتر برای مطالعه امکان سنجی. این برای تحقیق در مورد ویژگی ها و بهینه سازی آنها خدمت می کند. این سیستم از سپتامبر 2017 کار می کند و بسیار خوب کار می کند.

برنامه های افزودنی برنامه ریزی شده

بتن و کاشی

چیدمان نهایی برای گرمایش یک خانه مسکونی از بتن لایه نازک ساخته شده است که با کاشی پوشانده شده است. شبیه اجاق گاز کاشی شده است.

دو جداره

سیلو دو جداره خواهد بود که امکان هدایت بهتر هوای گرم را فراهم می کند. اگر گرمای کمتری می خواهید، مثلاً در یک روز گرم بهاری، گرمای اضافی را می توان به فضای باز هدایت کرد.

آب گرم

یک مخزن ذخیره حرارت برای آب گرم در مرکز سیلو قرار خواهد گرفت. مخزن انرژی حرارتی را از فرآیند پوسیدگی اطراف جذب می کند. آب گرم را می توان برای مصارف خانگی استفاده کرد. بهترین عملکرد در صورتی به دست می آید که به صورت لایه ای یا طبقه بندی شده ذخیره سازی بار ساخته شود.

ترکیب با عملکرد توالت

سیلو بخاری کمپوست با عملکرد توالت اضافی در داخل یک خانه مسکونی

سیلو بخاری کمپوست را می توان به یک سیستم توالت بخاری کمپوست یکپارچه گسترش داد . این سیستم به عنوان یک بخاری و یک توالت به طور همزمان عمل می کند. سیلو با زیست توده زباله (چوب خرد شده و غیره) پر می شود که اساس فرآیند پوسیدگی مرطوب است. زیست توده اضافی (مدفوع و ادرار) می تواند اضافه شود. فرآیند پوسیدگی، فضولات را قبل از رسیدن به ته سیلو تجزیه می کند، بنابراین به عنوان یک کارخانه شفاف سازی بیولوژیکی کوچک عمل می کند.

ترکیب سیلو بخاری کمپوست با عملکرد توالت تعدادی مزیت را به همراه دارد:

  • هیچ سیستم شستشوی آب مورد نیاز نیست. این باعث صرفه جویی زیادی در مصرف آب شیرین می شود.
  • هیچ اتصالی به کانال فاضلاب عمومی لازم نیست، زیرا این یک سیستم مستقل است.
  • مواد معدنی حاصل (آب، CO2) محیط زیست را آلوده نمی کند. آب خروجی حاوی مواد معدنی ارزشمندی است و می تواند به طور مستقیم به عنوان کود مایع برای باغ استفاده شود.
  • زیست توده اضافی به انرژی گرمایی برای گرم شدن خانه می افزاید.
  • اگر به درستی ساخته شود، خلاء جزئی لوله های تهویه از هر گونه بویی در خانه جلوگیری می کند که بهتر از هر سیستم توالت دیگری است.

برای راحتی، ورودی توالت در طبقه بالا قرار دارد، جایی که ورودی زیست توده معمولی با صندلی توالت ترکیب شده است. بر خلاف یک توالت خشک، فضولات در یک محیط مرطوب پردازش می شوند و بنابراین بسیار سریعتر تجزیه می شوند.

نسخه تک لوله ای

در آپارتمان های اجاره ای، معمولاً نمی توانید یک سوراخ بزرگ از پشت بام یا دیوار بیرونی ایجاد کنید. بنابراین، در اینجا توضیح داده می شود که چگونه می توان یک سیلو گرمایش کمپوست بدون لوله هوای ورودی ایجاد کرد. اتصال سیستم به شبکه فاضلاب کافی است. هوای تغذیه مستقیماً از هوای اتاق از طریق یک دمنده گرفته می شود، یعنی دمنده هوای اتاق را به داخل سیلو هل می دهد. هوای خروجی از لوله فاضلاب خارج می شود. یک شیر چک از جریان هوا در جهت اشتباه در مواقعی که دمنده کار نمی کند جلوگیری می کند.

با این چیدمان می توان سیستم های کوچکی را برای آشپزخانه محقق کرد که در آن زباله های آشپزخانه عمدتا ارگانیک پوسیده می شوند. با ابعاد مناسب سازه در زیر میز کار قرار می گیرد.

ملاحظات ایمنی

حفاظت در مقابل آتش

The emerging heat can result in an unwanted spontaneous combustion. Biological decomposing can increase the temperature beyond 60 degrees Celsius, when pure chemical processes set in to drive the temperature up to a dangerous level. This can happen especially if wet grass is filled in. The condition depends on moisture and oxygen concentration.

The extreme heat is an unwanted effect, which can result in the destruction of the silo. Also, the building around the silo can be at danger. Therefore, precautions are to be taken to reduce the implications of a fire.

  • Selection of fire-proof construction material for silo and pipes (e.g. Concrete, Steel)
  • Installation of an automated fire extinguishing system. This can be a simple water container on top of the silo, that pours its content into the silo when a heat triggered safety valve opens.

Emergency Opening

If an infant or a living pet accidentally falls through the inlet into the silo, the danger of suffocation arises. The construction must allow an emergency opening in this case. A rescuer must be able to enter the silo immediately. This can be achieved by a removable lid and a permanently available ladder, for example.

Information on the Internet

Discussion[View | Edit]

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.