Změna klimatu a nepříznivé počasí jsou hlavní výzvou, které čelí celoroční produkce bobulí v Kanadě. Naším řešením pro řešení tohoto problému je spojení vnitřní farmy a solární fotovoltaicky stíněné venkovní farmy, která má nulovou čistou energii k produkci plodů po celý rok s vysokými výnosy, živinami a senzorickou kvalitou. Systémy mohou být připojeny k maloobchodním místům, aby zajistily zásobování potravinami na nula míle. Naše řešení poskytne maximální výnosy, zvýšenou nutriční a senzorickou kvalitu s minimálními výrobními náklady. Kromě toho bude systém modulárně škálovatelný a přizpůsobitelný různým lokalitám a extrémním klimatickým podmínkám. Základní myšlenkou je propojit agrotunel s agrovoltaikou. Agrotunel je tunel pokrytý zemí a vegetací, který pojme vertikální aeroponické hybridní systémy s vysokou hustotou využívající vysoce účinná spektrálně optimalizovaná LED pěstební světla. Již máme experimentální důkazy, že to fyzicky funguje, ale ekonomika může být výzvou kvůli nákladům na elektřinu v závislosti na lokalitě. Pro zlepšení ekonomiky a snížení nákladů na elektřinu bude agrotunel a jeho okolí pokryto nastavitelnými částečně průhlednými solárními fotovoltaickými poli. Tato pole jsou popisována jako agrovoltaika kvůli společnému umístění zemědělství a fotovoltaiky. Kromě toho budou pole použita jako štíty k ochraně venkovních rostlin před extrémním počasím, vytvoření mikroklimatu pro úsporu vody a zajištění veškeré elektřiny potřebné k provozu světel, vodních čerpadel a tepelných čerpadel uvnitř agrotunelu. Díky tomu je systém přenosný na většinu míst v Kanadě. Jahody, borůvky, maliny, ostružiny, mleté ​​třešně a plody lososa budou monitorovány systémy počítačového vidění a také testovány ve venkovních sloupcích, které jsou vystaveny třem úrovním částečně průhledných solárních článků v agrovoltaických polích, aby se našly optimální podmínky pro venkovní prostředí. použít a porovnat je s interně dostupným růstovým výkonem.

Tento projekt je financován nadací Weston Family Foundation jako součást Homegrown Challenge .

Tým

Joshua Pearce , PhD, Western University

Spolužadatelé:

Soodeh Nikan , PhD, Western University

Raymond Thomas , PhD, Western University

Spolupracovníci

WIRED

Agrovoltaický agrotunel je součástí Western Innovation for Renewable Energy Deployment (WIRED)

Zprávy

 1. Období sklizně je za námi a budoucnost kanadského zemědělství je zralá. (A na té farmě byl... farmář, inženýr a odborník na robotiku!) Global Newswire
 2. Severní zprávy
 3. Domácí výzva
 4. C'est la saison des récoltes et l'avenir de l'agriculture canadienne regorge de possibilités. (Et dans cette ferme, y'a... des exploitants agricoles, des ingénieurs, des experti en robotique!) Le Lizard
 5. Joshua Pearce: Zvyšování produktivity a výkonu potravin optimalizací využití Sun Western Engineering News
 6. Zemědělství a energie: spojenci nebo nepřátelé? ICI Radio Canada
 7. Rádio Canada Mini
 8. Western hostí inaugurační konferenci Cleantech CTV

Pokrok na prvním agrovoltaickém agrotunelu na světě

Agrotunnel je v kampusu a dokončuje se pro experimenty, které začnou v lednu 2024.

Jak na to

mqdefault.jpgYouTube_icon.svg
Spuštění semene

Dodávky

Zajištění dokončení všech do 31. prosince 2024 (Pearce)

 1. Dokončete studii o nejúčinnějším přístupu k návrhu a instalaci fotovoltaických systémů, které lze integrovat vedle nebo do střechy agrotunelu, na základě energetického modelování pro agrotunel (Nima - model, Koami-PV)
 2. Dokončete studii a ověření návrhu systému založeného na počítačovém vidění pro automatickou detekci nemocí, ovoce, listů a velikostí (Kimia, Georgio, Soodeh, umělé- Alex)
 3. Implementujte a otestujte automatizované monitorovací nástroje založené na počítačovém vidění na rostlinách pěstovaných uvnitř (Kimia, Amita)
 4. Vybudovat, implementovat a otestovat systém pro automatizované monitorování rostlin pěstovaných venku (prostřednictvím agrovoltaiky) (Uzair, Koami)
 5. Změřte a vypočítejte růst, výnos, emise skleníkových plynů, nutriční, organoleptické a funkční vlastnosti rostlin pěstovaných v systému (Amita, Eric, Raymond - inženýrství: Ali, Max)
 6. Dokončete studii o vlivu 24-7 spektrálně laděného osvětlení na růst, výnos, emise skleníkových plynů, nutriční, organoleptické a funkční vlastnosti rostlin pěstovaných v systému (Amita, Eric, Raymond - inženýrství: Ali, Max)
 7. Dokončete studii o vlivu fotovoltaických článků s různými hodnotami propustnosti a/nebo spektrálně selektivní venkovní agrovoltaiky (Uzair, Eric)
 8. Dokončete studii analýzy životního cyklu pro systém Shepherd Phase (Shafquat, Nima, Koami, Riya)
 9. Kompletní ekonomická analýza životního cyklu komerčního agrovoltaického agrotunelu (Amita, Shafquat, Kashish)
Informace o FA icon.svgÚhel dolů icon.svgÚdaje o stránce
AutořiJoshua M. Pearce
LicenceCC-BY-SA-4.0
Jazykangličtina (en)
Příbuzný0 podstránek , 9 stránek odkaz zde
Dopadzobrazení stránky
Vytvořeno14. prosince 2023 od Joshuy M. Pearce
Upraveno13. února 2024 od robota StandardWikitext
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.