بام سبز فوکوکا.jpg

ساختمان ACROS Fukuoka در شهر فوکوکا در ژاپن یک ساختمان اداری شگفت انگیز با دو طرف کاملاً متمایز است: یک طرف شبیه یک ساختمان اداری معمولی با دیوارهای شیشه ای است، اما در طرف دیگر یک سقف تراس بزرگ وجود دارد که با یک پارک ادغام می شود. تراس‌های باغ که تا ارتفاع 60 متری از سطح زمین می‌رسند، حاوی 35000 گیاه هستند که 76 گونه را نشان می‌دهند. یک دهلیز بزرگ نیم دایره و لابی مثلثی شکل تضاد با فضای سبز ایجاد می کند، در این فضا یک سالن سمفونی، دفاتر و مغازه ها قرار دارد.

The building was constructed on the آخرین فضای سبز باقیمانده در مرکز شهر، بنابراین معمار سی تی اس، امیلیو امباس و همکاران، یک طرح برای حفظ فضای سبز تا امکان ایجاد، در حالی که هنوز در یک ساختمان اداری بزرگ می باشد. می شوند. علاوه بر این، سقف سبز مصرف انرژی را کاهش می دهد ، زیرا دمای داخل را ثابت تر و راحت تر نگه می دارد. بام های سبز همچنین روان آب باران را جذب می کنند و از زندگی حشرات و پرندگان حمایت می کنند.

محلشهر فوکوکا
کشورژاپن
تایپ کنیدمجتمع تجاری
اندازه ساختمانبزرگ
مخاطبEmilio Ambasz & Associates

خلاصه ویژگی ها

  • یکپارچه با پارک
  • تراس های باغ شامل حدود 35000 گیاه است که نشان دهنده 76 گونه است.
  • بام سبز مصرف انرژی ساختمان را کاهش می دهد، زیرا دمای داخل را ثابت و راحت تر نگه می دارد.
  • بام های سبز همچنین روان آب باران را جذب می کنند و از زندگی حشرات و پرندگان حمایت می کنند.
  • دهلیز نیم دایره و لابی مثلثی شکل تضاد با فضای سبز را ایجاد می کند، در این فضا سالن سمفونی، دفاتر و مغازه ها قرار دارد.

برداشت ها

این ساختمان در ژاپن موفقیت‌آمیز است، نمای جنوبی پلکانی آن توسط بسیاری در این منطقه برای ورزش و استراحت مورد استفاده قرار می‌گیرد و مناظری از شهر و بندر فراتر از آن را ارائه می‌دهد.

لینک های خارجی

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.