Fukuoka žalias stogas.jpg

Japonijos Fukuoka mieste esantis ACROS Fukuoka pastatas yra nuostabus biurų pastatas, turintis dvi labai ryškias puses: viena pusė atrodo kaip įprastas biurų pastatas su stiklinėmis sienomis, tačiau kitoje pusėje yra didžiulis terasinis stogas, susiliejantis su parku. Sodo terasose, kurios siekia apie 60 metrų virš žemės, auga apie 35 000 augalų, atstovaujančių 76 rūšims. Didžiulis pusapvalis atriumas ir trikampis vestibiulis suteikia kontrastą žalumai, šioje erdvėje yra simfoninė salė, biurai ir parduotuvės.

Pastatas buvo pastatytas ant paskutinės likusios žaliosios erdvės miesto centre, todėl architektai Emilio Ambasz & Associates sukūrė projektą, kad žalioji erdvė būtų kuo labiau išsaugota, tačiau vis tiek tilptų dideliame biurų pastate. Be to, apželdintas stogas sumažina pastato energijos sąnaudas, nes palaiko pastovesnę ir patogesnę temperatūrą viduje. Žalieji stogai taip pat sulaiko lietaus nuotėkį ir palaiko vabzdžių bei paukščių gyvybę.

VietaFukuoka miestas
ŠalisJaponija
TipasKomercinis pastatas
Pastato dydisDidelis
kontaktasEmilio Ambasz & Associates

Savybių santrauka

  • Integruotas su parku
  • Sodo terasose auga apie 35 000 augalų, atstovaujančių 76 rūšims.
  • Apželdintas stogas sumažina pastato energijos sąnaudas, nes palaiko pastovesnę ir patogesnę temperatūrą viduje.
  • Žalieji stogai taip pat sulaiko lietaus nuotėkį ir palaiko vabzdžių bei paukščių gyvybę.
  • Pusapvalis atriumas ir trikampis vestibiulis suteikia kontrastą žalumai, šioje erdvėje yra simfoninė salė, biurai ir parduotuvės.

Įspūdžiai

Pastatas yra sėkmingas Japonijoje, jo terasinis pietinis fasadas, kurį daugelis naudoja mankštai ir poilsiui, iš kurio atsiveria miesto ir uosto vaizdai.

Išorinės nuorodos

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.