Zelená strecha Fukuoka.jpg
Údaje o projekte
AutoriEmilio Ambasz & Associates
PolohaFukuoka , Japonsko
InštanciaŽivé strechy
Manifest OKHOtvorte manifest know-how下載

Budova ACROS Fukuoka v meste Fukuoka v Japonsku je úžasná kancelárska budova s ​​dvoma veľmi odlišnými stranami: jedna strana vyzerá ako bežná kancelárska budova so sklenenými stenami, no na druhej strane je obrovská terasovitá strecha, ktorá sa spája s parkom. Na záhradných terasách, ktoré siahajú až do výšky asi 60 metrov nad zemou, sa nachádza približne 35 000 rastlín predstavujúcich 76 druhov. Obrovské polkruhové átrium a trojuholníková vstupná hala vytvárajú kontrast k zeleni, v tomto priestore je symfonická sála, kancelárie a obchody.

Budova bola postavená na poslednej zostávajúcej zelenej ploche v centre mesta, takže architekti, Emilio Ambasz & Associates, vytvorili návrh tak, aby čo najviac zachoval zelenú plochu a zároveň sa zmestil do veľkej kancelárskej budovy. Zelená strecha navyše znižuje energetickú náročnosť budovy, pretože udržuje teplotu vo vnútri konštantnejšiu a príjemnejšiu. Zelené strechy tiež zachytávajú dažďovú vodu a podporujú život hmyzu a vtákov.

PolohaMesto Fukuoka
KrajinaJaponsko
TypObchodná budova
Veľkosť budovyVeľký
KontaktEmilio Ambasz & Associates

Súhrn funkcií

  • Integrovaný s parkom
  • Záhradné terasy obsahujú približne 35 000 rastlín, ktoré predstavujú 76 druhov.
  • Zelená strecha znižuje energetickú náročnosť budovy, pretože udržuje teplotu vo vnútri konštantnejšiu a príjemnejšiu.
  • Zelené strechy tiež zachytávajú dažďovú vodu a podporujú život hmyzu a vtákov.
  • Polkruhové átrium a trojuholníková vstupná hala vytvárajú kontrast k zeleni, v tomto priestore sa nachádza symfonická sála, kancelárie a obchody.

Zobrazenia

Budova je v Japonsku úspešná, jej terasovitá južná fasáda využívaná mnohými v tejto oblasti na cvičenie a odpočinok, poskytuje výhľad na mesto a prístav za ním.

Externé odkazy

Údaje o stránke
TypProjekt
Kľúčové slovástavebníctvo , udržateľné komerčné budovy , Japonsko , mestské plánovanie , živé strechy , udržateľné mestá
SDGCieľ trvalo udržateľného rozvojaSDG11 Udržateľné mestá a komunity
Uverejnený2007
LicenciaCC-BY-SA-4.0
AfiliácieZelená životná wiki
Prenesené zhttp://www.greenlivingpedia.org/ACROS_Fukuoka_building  [ pozri prvú revíziu ]
VplyvPočet zobrazení tejto stránky a jej presmerovaní. Aktualizované raz za mesiac. Zobrazenia administrátormi a robotmi sa nezapočítavajú. Viaceré zobrazenia počas tej istej relácie sa počítajú ako jedno.5,231
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.