mqdefault.jpgYouTube_icon.svg

СЛР із AED включено в цю програму медичної допомоги в Каліфорнії, оскільки вона необхідна для реєстрації в Національному медичному центрі медичної допомоги та перевірки навичок для реєстрації в Каліфорнії . Ця сторінка призначена для СЛР немовлят, є окремі сторінки для дорослих і дітей .

Серцево-легенева реанімація (СЛР) — це серія негайних дій, які необхідно вжити для відновлення надходження збагаченої киснем крові до мозку та органів людини, коли вона страждає від раптової зупинки серця (РСС) . Якщо протягом кількох хвилин не відновити надходження збагаченої киснем крові до мозку, жертва може померти або отримати незворотні пошкодження мозку.

СЛР

Для цілей СЛР немовля визначається як дитина від народження до 1 року.

Один рятувальник (свідок чи не свідок)

 1. Переконайтеся, що територія безпечна для вас і вашого пацієнта, і одягніть відповідні ЗІЗ (PENMAN).
 2. Перевірте пильність/чутливість, поклавши підошвою стопи (AVPU)
 3. Активуйте систему 911 за допомогою мобільного телефону, якщо доступна (Якщо арешт відбувся без свідків, ви один і у вас немає мобільного телефону, виконайте 2 хвилини серцево-легеневої реанімації, перш ніж залишити пацієнта, щоб активувати 911 і отримати АЗД, якщо доступний)
 4. Покладіть людину на спину на тверду поверхню
 5. Відкрийте їм дихальні шляхи, нахиливши голову, щоб трохи підняти підборіддя
 6. Одночасно оцінюйте плечовий пульс і дихання протягом не більше 10 секунд
 7. Якщо арешт був свідком , ви можете піти, щоб активувати 911, якщо це ще не зроблено, і отримати АЗД. Якщо арешт не був свідком, негайно перейдіть до наступного кроку.
 8. Якщо пацієнт не реагує і не дихає або має ненормальне дихання (тобто агональне дихання) і не відчувається остаточного пульсу, або пульс був 60 ударів на хвилину або менше (одна секунда або більше між ударами), негайно почніть компресії грудної клітки на >1 /3 передньо-задньої глибини грудної клітини (приблизно 1,5 дюйма) зі швидкістю 100-120, дозволяючи повну віддачу грудей. (Додаткову інформацію див. на бічній панелі самооцінки)
 9. Після виконання 30 компресій зробіть два (2) рятувальні вдихи за допомогою BVM, рот до рота, рот до маски або через стому, залежно від обставин. (уникайте надмірної вентиляції)
 10. Після двох рятувальних вдихів негайно відновіть компресію грудної клітки.
 11. Якщо арешт відбувся без свідків і ви все ще один після 5 циклів із 30 компресій і двох вдихів, ви можете залишити пацієнта, щоб активувати систему 911 (якщо це ще не зроблено) і отримати АЗД.
 12. Повторіть цикли з 30 натискань на грудну клітку та двох рятувальних вдихів і використовуйте АЗД/дефібрилятор, як тільки він стане доступним. (При наявності двох рятувальників виконайте цикли з 15 компресій і двох вдихів). Продовжуйте цикли стиснення та вентиляції, доки рятувальники не звільнять належним чином.

Якщо є додатковий персонал, міняйте компресори приблизно кожні 10 циклів із 15 компресій і двох вдихів (приблизно 2 хвилини), щоб запобігти виснаженню.

AED

АЗД слід застосувати, як тільки він стане доступним. АЗД слід застосовувати під час серцево-легеневої реанімації. Використовується багато варіантів АЗД, однак усі вони складаються з чотирьох універсальних кроків із невеликими варіаціями щодо виконання кожного кроку.

Чотири універсальні кроки для роботи з АЗД:

 1.      Увімкніть машину
 2.      Накладайте прокладки на оголені груди пацієнтів
 3.      Проаналізуйте серцевий ритм
 4.      Виконайте електрошок, якщо порадить АЗД

Детальний опис Чотирьох універсальних кроків для роботи з АЗД:

1.       Увімкніть машину: цей крок зазвичай виконується натисканням кнопки з позначкою «Увімк.» або відкриттям кришки. (Якщо апарат увімкнено, він усно підказуватиме кроки роботи з АЗД)

2.       Накладіть прокладки на оголені груди пацієнта: розмістіть прокладки, як показано на прокладках або упаковці. (Див. Бічну панель для особливих обставин, таких як пластирі з ліками, волога шкіра, волохаті груди, прикраси тощо.)

 1.       Аналізуйте серцевий ритм: цей крок зазвичай виконується одним із трьох способів. На багатьох АЗД електроди вже під’єднані до апарату, а розміщення другої електроди на грудях пацієнта завершує ланцюг, який стане процесом аналізу. На деяких АЗД електроди не підключено до апарату, підключіть їх зараз, і апарат запуститься процес аналізу і, нарешті, деякі машини вимагають від оператора фізичного натискання кнопки з позначкою «Аналіз», щоб почати процес аналізу. Дотримуйтеся голосових підказок, якщо не впевнені. ( Важливо: переконайтеся, що ніхто не торкається пацієнта, поки апарат аналізує серцевий ритм)

4. Застосуйте розряд, якщо АЗД порадить це: після завершення процесу аналізу апарат відобразить «Розряд рекомендовано» або «Не рекомендовано розряд». Якщо машина визначить, що розряд не рекомендований, негайно почніть серцево-легеневу реанімацію, починаючи з компресії грудної клітки. Якщо машина визначить, що рекомендовано розряд, вона почне заряджати машину до належного рівня енергії (доцільно виконувати стиснення під час зарядки машини). Після того, як пристрій заряджено, існує два способи розряду, залежно від типу АЗД, який використовується. У будь-якому випадку вербально та візуально переконайтеся, що всі осторонь від пацієнта (ніхто не торкається пацієнта), голосно сказавши «Очистити!» перед поставкою розряду.

 • Напівавтоматична машина вимагає, щоб ви фізично натиснули кнопку «Shock», яка почне блимати, коли машина буде достатньо заряджена, голосова команда буде радити людям триматися подалі.
 • Повністю автоматичний апарат автоматично виконає розряд і почне зворотний відлік до моменту, коли розряд буде поставлено, а також порадить людям триматися подалі від пацієнта. Незалежно від типу АЗД, що використовується, після того, як розряд буде доставлено, негайно починайте серцево-легеневу реанімацію, починаючи з компресії грудної клітки. Кожні дві хвилини АЗД рекомендуватиме людям відійти, щоб він міг розпочати процес аналізу, а потім знову повідомлятиме «Розряд рекомендовано» або «Не рекомендовано шок». Якщо пацієнт не рухається і не подає ознак життя, щоразу, коли на апараті з’явиться повідомлення «Шок не рекомендовано», негайно починайте СЛР. Якщо машина визначає розряд, рекомендується повторити процес очищення пацієнта, проведення розряду та початок СЛР.

( Примітка: після ввімкнення апарата голосові команди проведуть рятувальника через етапи роботи з цим конкретним АЗД; попереднє ознайомлення з цими кроками призводить до швидшого застосування АЗД та більш ефективної спроби порятунку.)

Запуск педіатричної зупинки серця

EMS pediatric AED pad placement.jpg

АЗД можна використовувати дітям і немовлятам, і його слід використовувати якомога раніше, щоб отримати найкращі шанси на виживання. Перевірте АЗД, коли він прибуде на місце події. Педіатричні прокладки слід використовувати, якщо людині менше восьми років. Стандартні (для дорослих) прокладки можна використовувати, якщо педіатричні прокладки недоступні. Якщо ви використовуєте стандартні електроди (для дорослих), не дозволяйте їм торкатися. Для немовлят віком до року слід використовувати ручний дефібрилятор, якщо він є. Якщо ручний дефібрилятор недоступний, можна використовувати АЗД. Деякі АЗД мають перемикач, який можна налаштувати для проведення педіатричного електрошоку. Увімкніть перемикач, якщо він доступний, якщо його використовують для дітей віком до восьми років. Якщо АЗД не може забезпечити педіатричний розряд, слід застосувати розряд для дорослих. Важливо пам’ятати, що удар електричним струмом може бути ліками від летального серцевого ритму.

КРОКІНКИ АВД ДЛЯ ДІТЕЙ ТА НЕмовлят

Отримайте АЗД.

 1. Відкрийте корпус.
 2. Увімкніть АЗД. Оголіть грудну клітку людини. Якщо вона волога, висушіть грудну клітку та видаліть усі пластирі з ліками.
 3. Відкрийте педіатричні електроди АЗД і зніміть підкладку.
 4. Накладіть одну подушечку на праву верхню частину грудей над грудьми. Для немовлят нанесіть на верхню ліву частину грудей
 5. Прикладіть другу подушечку до нижньої лівої частини грудей під пахвою. Для немовлят прикладіть другу прокладку до спини
 6. Переконайтеся, що дроти приєднані до коробки АЗД
 7. Припиніть СЛР і попросіть інших не торкатися дитини.
 8. Нехай AED аналізує ритм.
 9. Якщо в повідомленні АЗД написано «Розряд», зачекайте, доки АЗД виконає розряд (повністю автоматичні версії), або натисніть і утримуйте миготливу кнопку розряду, доки не буде надано розряд.

10. Відновіть серцево-легеневу реанімацію протягом двох хвилин

11. Повторіть кроки 7-10.

Усунення несправностей: якщо повідомлення АЗД читає «Перевірте електроди», переконайтеся, що електроди добре контактують і надійно вставлені в коробку АЗД.

Документація

Документацію про проведення серцево-легеневої реанімації слід включити до звіту про лікування пацієнта (ПЛР) . Для серцевої події переконайтеся, що включено наступне:

 • Дані пацієнта: вік, стать, наявність супутніх захворювань.
 • Дані про подію: колапс був свідком чи не очевидцем, місце події, час від колапсу до початку серцево-легеневої реанімації (СЛР), якщо відомо.
 • Спостереження та втручання: початковий ритм, якщо він відомий, важливі втручання (скільки довго проводилася серцево-легкова реанімація, застосування АЗД, кількість проведених розрядів) із записом часу. Зверніть увагу на час від колапсу до першої дефібриляції, якщо початковим ритмом є фібриляція шлуночків або шлуночкова тахікардія без пульсу.
 • Наслідки: відновлення спонтанного кровообігу (принаймні на 20 хвилин), транспортування або припинення СЛР

Самооцінка

Піктограма OOjs UI lightbulb.svg
Самооцінка
 • Перевірте свої знання за допомогою цієї вікторини .

Поради та підказки

 1. Чотири універсальні кроки для роботи з АЗД: ON-PADS-ANALYSE-SHOCK (якщо рекомендовано).
 2. Виконайте серцево-легеневу реанімацію немовляті або дитині, у якої спостерігаються ознаки поганої перфузії (тобто зміна рівня свідомості, погані шкірні ознаки) із частотою серцевих скорочень 60 ударів на хвилину або менше. Прислів’я швидкої допомоги для немовлят і дітей таке: «60 або менше краще компресувати»
 3. Для одного рятувальника співвідношення компресії до вентиляції становить 30 компресій до 2 вдихів для всіх вікових категорій, коли рятувальників двоє, співвідношення компресії до вентиляції стає 15 компресій до 2 вдихів для немовлят і дітей і залишається 30 компресій до 2 вдихів для дорослих.
 4. Коли розширені дихальні шляхи встановлені (наприклад, ендотрахеальна трубка, LMA, King Airway), компресії та вентиляція є асинхронними, тобто компресії безперервні, а апарат штучної вентиляції легенів стискає мішок на 2-3 секунди для немовляти чи дитини.
 5. Важливо відзначити, що АЗД слід використовувати, як тільки він буде доступний.
 6. Якщо ви призначаєте когось іншого, а не свого партнера, викликати резервну копію ALS, переконайтеся, що ця особа знає, що ви призначаєте її для виконання цього завдання. Укажіть, якщо потрібно, і додайте описові характеристики: «Ви в блакитній сорочці, зателефонуйте в 911 і скажіть, що у нас дорослий, який не реагує». Це усуває плутанину, яка може бути спричинена ефектом стороннього спостерігача, двозначністю та розпорошенням відповідальності. Переконайтеся, що ця особа залишається на телефоні, якщо можливо, щоб повідомити 911 про зміни в стані пацієнта, наприклад, розпочато серцево-легеневу реанімацію.
 7. Призначаючи завдання іншим рятувальникам або перехожим, зменште плутанину, поставивши кожній особі конкретну мету, над якою потрібно працювати. Одна людина може подзвонити в 911, а інша піде знайти дефібрилятор, якщо його немає. Доручення сторонньому спостерігачеві кількох завдань підвищує ймовірність того, що одне або кілька завдань залишаться невиконаними.
 8. Якщо пацієнт знаходиться у важкодоступному або захаращеному місці, спробуйте перемістити пацієнта на відкритий простір, де кілька рятувальників та їх обладнання можуть легко отримати доступ і пересуватися. Якщо переміщення пацієнта займе багато часу або буде надто складним для вас і вашого партнера через фактори навколишнього середовища чи вагу пацієнта, або залучіть сторонніх осіб, щоб допомогти з пересуванням, або дайте пацієнту якнайкраще.
 9. Під час виконання компресій зігнуті лікті можуть зменшити глибину та ефективність компресій і призвести до швидкої втоми рятувальника. Для стискання використовуйте вагу тіла, а не плечі/грудні м’язи.
 10. За відсутності рятувальної маски або BVM пацієнта можна вентилювати за допомогою методики «рот до рота», однак це рішення з боку рятувальника, оскільки рот до рота несе невід’ємний ризик передачі захворювання. Якщо ви не бажаєте або не можете виконувати рот в рот, виконуйте серцево-легеневу реанімацію лише руками (лише компресії грудної клітки)
 11. Під час проведення серцево-легеневої реанімації двома особами апарату штучної вентиляції легенів може бути корисно рахувати цикли так, як компресор підраховує компресії вголос. Це дозволяє всім учасникам не тільки знати, де ви перебуваєте в циклі лікування, але також допомагає відстежувати цикли/шоки, щоб точний підрахунок можна було передати ALS або лікарні, якщо пацієнта транспортують

Додаткові ресурси

FA info icon.svgКут вниз icon.svgДані сторінки
Ключові словамедичний , травматологічний
SDGSDG03 Міцне здоров'я та благополуччя
АвториКетрін Мор
ЛіцензіяCC-BY-SA-4.0
Моваанглійська (en)
Перекладиукраїнська
Пов'язані1 підсторінок , 9 сторінок посилання тут
Вплив664 перегляди сторінок
Створено5 листопада 2020 р. Еміліо Веліс
Змінено23 жовтня 2023 року за сценарієм обслуговування
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.