FA bilgi simgesi.svgAşağı açı simgesi.svgOrganizasyon verileri
Tipdüşünce kuruluşu
KonumMelbourne , Avustralya
Darbe591

Beyond Zero Emissions , akademisyenlerle ve özellikle Melbourne Üniversitesi merkezli Melbourne Enerji Enstitüsü ile birlikte çalışan Avustralyalı bir iklim değişikliği çözümleri düşünce kuruluşudur . İklim değişikliğinin hem insan toplumlarının hem de daha geniş Dünya sisteminin refahına yönelik acil bir tehdit olduğu anlayışından hareketle, iklim değişikliğinin hafifletilmesi konusunda bilinçli tartışmaların yapılmasına yardımcı olmak için önerilen politika paketleri ve teknolojik planlar hakkında ayrıntılı bilgiler yayınlıyor. Bu raporların ve planların amacı, Avustralya'da net sıfır emisyon ekonomisine geçişin nispeten hızlı bir zaman diliminde gerçekleştirilebilir ve uygun maliyetli olduğunu göstermektir.

Sıfır Karbon Avustralya Sabit Enerji Planı

Kuruluş , Avustralya'daki kırtasiye enerji üretimi sektörünü 10 yıl içinde "karbondan arındırmanın" ve bu sektörden net sıfır sera gazı emisyonuna ulaşmanın bir yolunu açıklayan Sıfır Karbonlu Avustralya Sabit Enerji Planı raporuyla dikkat çekti . Rapor, planın maliyetini 10 yıl boyunca kişi başına haftalık ortalama 8 ABD doları olarak hesapladı. [ doğrulama gerekli ] Plan , Avustralya'daönerilen herhangi bir nükleer santral kullanımını içermiyor .

Bu rapor, Avustralya Çevre araştırması alanında 2010 Mercedes-Benz Banksia ödülünü kazandı. Raporun geliştirilmesi, bir proje wiki'sinin (MediaWiki sitesi) büyük ölçüde kullanımını içeriyordu.

Sonraki Planlar

2014'ün başlarından itibaren kuruluş şu anda arazi kullanımı ( ormancılık , tarım vb. için), binalar ve ulaşım gibi Avustralya ekonomisinin diğer önemli sektörlerinin barbarlardan arındırılmasına yönelik sonraki teknik raporlar üzerinde çalışıyor veya bunları zaten tamamlamış durumda .

Notlar ve referanslar


Ayrıca bakınız

Dış bağlantılar

FA bilgi simgesi.svgAşağı açı simgesi.svgSayfa verileri
Anahtar Kelimeleriklim değişikliği , yenilenebilir enerji , müdahale planları , düşünce kuruluşları
Sürdürülebilir Kalkınma HedefiSDG07 Uygun fiyatlı ve temiz enerji
YazarlarChris Watkins , Patrick Sunter
LisansCC-BY-SA-3.0
Dilİngilizce (tr)
İlgili0 alt sayfa , 10 sayfa buraya bağlantı
Takma adlarBZE
Darbe576 sayfa görüntüleme
Oluşturuldu17 Mart 2011 , Chris Watkins
Değiştirilmiş23 Ekim 2023 , Bakım komut dosyasına göre
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.