Bu bilgiler doğrudan OCI'nin 1 OCAK 2018 tarihli "Hakkında" sayfasından alınmıştır.

OCI.png

Açık Devre Enstitüsü nedir?

Açık Devre Enstitüsü ( OCI), açık kaynaklı devre kartı tasarımı , üretimi ve teorisine adanmış bir topluluktur . Topluluk hem mühendislerden hem de amatörlerden oluşuyor; herkes katılabilir ve katkıda bulunabilir. OCI her şeyden önce bir devre tasarımı deposudur. Bu devreler, bağımsız cihazlar veya daha karmaşık devre kartlarında kullanılabilen kurucu parçalar olabilir. OCI'nin aynı zamanda elektronik alanındaki engelleri profesyonel olmayan herkese indirecek bir eğitim kaynağı olma arzusu da vardır. Herkes kendi kullanışlı devre kartlarını tasarlayabilir ve yaratabilir!

Vurgu noktası - OCI'yi diğer benzer sitelere göre benzersiz kılan şey, kapsamlı bir devre kartı deposu oluşturmayı düşünmemizdir. Dolayısıyla gönderinizin "iyi içerik" olarak değerlendirilmesi için son derece benzersiz ve yaratıcı olmasına gerek yok. Basit LED flaşörlerden parçacık hızlandırıcı kontrol kartlarına kadar her şeyin yeri vardır.

Amacımız Nedir?

 • Tasarımları Paylaşma: Oturum açın ve devre kartı tasarımlarınızı paylaşın ve topluluğa onlar hakkında biraz bilgi verin! Veya birisinin tasarımını indirin , yapın ve test edin. Değişiklikler veya iyileştirmeler yapın ve tasarımları yeniden paylaşın. OCI sayfanız becerilerinizi potansiyel işverenlerle paylaşmak için iyi bir yer olabilir.
 • Tasarım Sürecini Hızlandırın: Neden tekerleği yeniden icat edesiniz? İhtiyacınız olan tasarım için OCI'yi kontrol edin. Veya belki de tasarımınızın gerektirdiği bileşenleri bulabilir ve bunları ekleyerek daha karmaşık bir cihaz oluşturabilirsiniz. Ayrıca OCI tasarımlarında hedef, evde üretilebilir olmak olduğundan , aynı gün tasarımlara sahip olabilirsiniz.
 • Ucuz ve Etkili Panolar için Açık Platform: Kendin Yap panolar çok ucuz ve bakımı kolay olabilir. Tasarımlar açık olduğundan tahtanın sahibi gerçekten sizsiniz! Kurulun nasıl çalıştığını tam olarak biliyorsunuz ve tasarım deposunu olabildiğince iyi hale getirmeye adanmış bir topluluğa sahipsiniz.
 • Tanımlanmış Tasarım Standartları: Ne yaptığınızı bilmiyorsanız panoları üretmek zor olabilir ve çok fazla deneme yanılma gerektirebilir. Tasarımların üretimini kolay ve veri tabanındaki diğer tasarımlarla tutarlı tutmak için geçerli tasarım standartları tanımlıyoruz . OCI ayrıca çok yönlü ve birçok tasarım için kullanılabilen parçaların bir listesi olan Evrensel Parça Listesi'ni (UPL) de sağlar. UPL'den parçaların kullanılması, parça seçimi için harcanan zamanı azaltacak ve UPL'den parça stokladıkları göz önüne alındığında, başkalarının panolarınızı hızlı bir şekilde oluşturabilmesini sağlayacaktır.
 • İlgilenen Hobileri ve Profesyonel Olmayanları Eğitin: Pano tasarımı zor olabilir. OCI, bir devre kartının sıfırdan nasıl geliştirileceğine dair kısa talimatlar sağlar. UPL'nin kullanılması, seçenekler zaten genel parçalara daraltıldığından süreci basitleştirir. Tasarım veritabanımız aynı zamanda panoların nasıl tasarlandığını ve nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak harika bir referans görevi görebilir.

Nasıl Katkıda Bulunabilirim?

 • Tasarımınızı Yükleyin: Oturum açın ve tasarımınızı yükleyin . Tasarımlarınız tasarım standartlarımıza uygunsa ve Evrensel Parça Listesindeki parçaları kullanırsa en iyi şekilde uyum sağlar
 • Forumumuza katkıda bulunun: OCI Forumlarında sorular sorun, tasarım teorisini tartışın, hata ayıklama tavsiyelerini tartışın, ekipler oluşturun
 • Tasarım İsteği Ekleyin: Devre kartlarını nasıl tasarlayacağınızdan emin değil misiniz ama harika bir fikriniz mi var? Fikri Tasarım İstekleri sayfasına ekleyin!
 • Birinin tasarım talebini oluşturun: Mühendislik becerileriniz var ancak ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Tasarım İstekleri sayfasında beğendiğiniz bir tasarım fikri bulun ve onu gerçeğe dönüştürmeye çalışın!
 • Başkasının Tasarımını İndirin ve Üretin ve Geri Bildirim Sağlayın: Tüm Veritabanına Göz Atın veya Yeni Tasarımlara bakın . Bunları oluşturun ve kullanıcıya nasıl çalıştığını bildirin!
 • Mevcut Bir Tasarımı İyileştirin: Birinin tasarımını indirip değiştirirseniz, bunu toplulukla tekrar paylaşın. Açık Kaynak bu şekilde harika yeni şeyler yaratır!
 • Bu Sitenin finansmanına yardımcı olun: Bağış Yap düğmesini tıklayarak bu sitenin çalışır durumda kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Fonlar barındırma maliyetlerine, kullanıcı tabanımızı oluşturmaya yönelik reklamlara, yarışma ödüllerine, açık kaynaklı ürün geliştirmeye ve eğitici video prodüksiyonuna (devre parçaları) harcanacak
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.