Очищаюча сльоза
Lalagrima.jpeg

Детальна система сірої води в Centro Orgánico Finca Sarita, еквадорському центрі збереження насіння. Цю систему очищення сірої води було побудовано в Еквадорі з використанням жироуловлювача W як першого етапу, а потім гравійного шару з місцевими рослинами.

Будучи членом la Red de Guardianes de Semillas ( Мережа збереження насіння ), масової еквадорської організації, що займається збереженням традиційного насіння та культури, яку воно підтримує, Centro Orgánico Finca Sarita служить центром збереження насіння для прибережних Еквадор, а також освітня модель сталого землеробства та життя предків у цьому регіоні.

Greywater filtration system

органічна ферма.

Щоб служити стійкою моделлю в своїй громаді та регіоні, координатори Finca Sarita шукали недорогу модель системи фільтрації сірої води , побудовану з місцевих матеріалів, яку можна було б легко обслуговувати, ремонтувати та імітувати. Враховуючи велику кількість місцевих водних рослин у регіоні та безліч бруду та каміння, здавалося єдиним доцільним використати дизайн сірих болот , щоб задовольнити бажання координаторів, цей, і жоден інший центр у la Red включив цей дизайн у свою модель.

What's in a name?

Подібно до la lagrima (сльоза), ця система сірої води очищатиме саму суть того, що її проливає. У цьому випадку la lagrima purificadora (очисна сльоза) не тільки фізично очистить воду, що виходить з цієї тринадцятигранної кухні, але й метафорично очистить серце цього центру, його вогнище. Відповідно до цієї ідеології, сама форма цієї системи має форму сльози.

Initial System

Початкова система сірого водопостачання центру, як і багатьох інших, складалася з простої ПВХ-труби від зливу кухонної раковини до замульчованої ділянки. Запах не був жахливим, але він явно є живильним середовищем для нездорових бактерій.

New System: La lagrima purificadora

Під час планування цієї системи користувачі кухні оцінили щоденне споживання води приблизно в 50 галонів (190 л) води на день, що є дуже високою оцінкою. У цей кошторис входить вся кип’ячена питна вода та вода для приготування їжі, прибирання та миття посуду. Було підраховано, що 35 галонів (130 л) цього витече в кухонний злив.

Наша мета полягала в тому, щоб процес очищення кухонних стічних вод тривав принаймні 72 години в сірих болотах. Враховуючи, що приблизно 35 галонів може йти в каналізацію на день, нам потрібно, щоб наша система могла утримувати 105 галонів води в будь-який момент часу.

Construction

Lalagrima.piscina.jpeg

Зважаючи на планування запропонованої ділянки, абсолютно рівну, і для того, щоб максимізувати відстань поливу, було зрозуміло, що нам потрібно буде побудувати надземний ставок, щоб отримати будь-які переваги від гравітації.

The Base

Маючи велику кількість святих каменів і хороше джерело глиняного ґрунту, ми почали працювати над створенням міцної основи. А чому Свято, можна запитати? Каміння, яке складалося в основному з урбаніту (бетону та цегли), було врятовано від нещодавнього знесення церкви громади. У зв’язку з розвитком нової церкви часто жартували, що власники старих каменів благословлять усе, що вони використають для будівництва, отже, Святі камені.

Глинистий ґрунт був утрамбований, щоб закріпити його та нижні ряди каменю, утворюючи міцну основу для будівництва стін.

Після встановлення фундаменту встановлюється вихідна труба. Вихідна труба 3-дюймового ПВХ виходить із болота з найнижчого місця ставка. Кінцева висота вихідної труби остаточно визначить рівень води в самому болоті. Ідея полягає в тому, що одним потягненням за вихідну трубу все болото легко осушується, дозволяючи кисню досягати коренів водних рослин.

Adobe

Для зміцнення внутрішньої конструкції верхніх стін нанесено саманну штукатурку. Місцеві трави та глинистий ґрунт збирали вручну, а ноги змішували, щоб створити натуральну волокнисту штукатурку. Потім цю штукатурку наносили як структурне покриття на те, що мало стати посудиною, схожою на басейн, яка чекала свого наповнення.

Pond

За допомогою давнього методу нівелювання струною і на око визначили рівень води в ставку. Щоб закріпити цей рівень, вихідна труба була обрізана на потрібній висоті.

Зі старого відновленого, бездіркового шматка пластику, накладеного вдвічі, непроникна мембрана створила основу ставка. Звідси було нанесено тонкий шар піску, щоб пом’якшити вагу наступних шарів гравію та каменю.

В якості експерименту великі камені були покладені до точки входу, приблизно на чверть басейну, а решту заповнили гравієм. Наше запитання полягає в тому, яке середовище віддає перевагу корінням водних рослин, щільний гравій чи пухкий камінь?

З каменем і гравієм на місці послідувало полювання на водні рослини. І незабаром після цього труби відкрили, і вода потекла.

Початковий набір водних рослин складався з чотирьох різних різновидів, один із яких відомий рогоз ( Typha ). Ідея, яка лежить в основі водних рослин, звичайно, полягає в тому, що сама їхня природа, що виробляє кисень, коли вони з’являться в болоті, відфільтровує шкідливі бактерії у воді, в результаті чого вода буде переважно очищеною, яку можна використовувати для поливу .

To baffle or not to baffle?

При проектуванні сіроводного болота людина змушена запитати себе, скільки перегородок включити в систему, чи варто їх включати взагалі? Ідея перегородки, свого роду блоку водної дороги, полягає в тому, щоб проштовхувати воду над або під перегородкою, зазвичай зробленою з дерева, на шляху до виходу. Теорія полягає в тому, що воді, наповненій бактеріями, буде заборонено вибирати один прямий шлях до виходу, натомість вона буде змушена петляти більшою частиною болота, в ідеалі більш тонко фільтруючи воду.

У цій конструкції ми експериментуємо з системою без перегородок. Ми вважаємо, що оскільки ставок постійно наповнений водою, маршрути не будуть вибрані, а скоріше всі молекули води будуть змушені звиватися через низьку течію та малорухливість самого болота.

The Grease Trap

Жироуловлювач об’ємом 36 галонів і попередній решітка твердих частинок є першими компонентами цієї системи фільтрації. Вода рідко витікає з кухонної раковини одна, найчастіше її супроводжують частинки їжі та, залежно від кулінарних звичок, жир.

У цій системі вода залишає кухонну раковину, проходячи через знімну харчову сітку, і надходить у двокамерний жироуловлювач у формі цегляного ящика. Сама пастка розділена на дві камери щільно прилягаючою знімною дошкою, яка розташована на два дюйми вище дна коробки. Ідея полягає в тому, що оскільки мастило плаває, воно залишатиметься в першій камері і не зможе просунутися до другої, тоді як лише вода пройде до другої камери та далі до болота. Як їжу в уловлювачі твердих частинок, так і жир потрібно очищати за потреби.

Недоліком цього жироуловлювача є те, що він зберігає, навіть на короткий час, сіру воду, що може бути потенційно шкідливим. Цю проблему вдалося пом’якшити лише на базовому рівні. Наприклад, конструкція включає в себе клапан легкого випуску, який дозволяє швидко спорожнити жироуловлювач. Крім того, ми зараз тестуємо застосування деревного вугілля, щоб побачити, чи подовжить це проміжок часу між спорожненням. Були згадані й інші ідеї щодо змішування зараженої бактеріями води з деревною стружкою, подібно до компостних туалетів. Однак, зрештою, цей аспект системи потребуватиме більшої уваги.

The Exit

Вихідна труба була розроблена таким чином, щоб вона максимізувала потенційну висоту води для зрошення на більшу відстань, одночасно полегшуючи дренаж. Сама труба виходить з найнижчої точки ставка і містить два коліна під кутом дев’яносто градусів, друге з яких визначає рівень води у ставку. Щоб осушити ставок, вертикальну трубу видаляють у найнижчому коліні та встановлюють альтернативну трубу, яка направляє воду в потрібне місце.

Останні штрихи

Для того, щоб убезпечити водні рослини та забезпечити, щоб рівень води залишався нижче поверхні, було додано більше гравію та каменю на висоту трьох-чотирьох дюймів над водою. Ідея полягає в тому, щоб не залишати відкритою воду, яка може бути місцем розмноження комарів .

Після обрізання пластику було нанесено більше саманної штукатурки, щоб ущільнити з’єднання між пластиком і ставком. І як завершальний штрих, останній шар ґрунту був поміщений поверх гравію, щоб сприяти з’єднанню поверхневих коренів рослин, а також служити середовищем для місцевих трав.

Коли все було сказано і зроблено, ставок, наповнений каменем і гравієм, був розрахований на вміст приблизно 175 галонів води. Це означає, що враховуючи 35 галонів води, що стікає в каналізацію на день, знову ж таки висока оцінка, теоретично кожна молекула води перебуватиме в сірому болоті приблизно п’ять днів.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.