فیلترهای گازهای آلاینده مختلف

فیلتر گاز به جداسازی ذرات از گاز - به عنوان مثال از هوا، یا حذف آلودگی ذرات از زباله های گازی اشاره دارد . همچنین ممکن است در برخی موارد برای حفظ کیفیت هوای داخل ساختمان لازم باشد - به عنوان مثال فیلتر کردن خروجی از جاروبرقی .

مواد و روش ها

چندین روش برای فیلتر کردن ذرات از گاز موجود است. این شامل:

  • اتاق های بافل
  • اتاق های استقرار
  • جداکننده های سیکلون
  • اسکرابرهای مرطوب
  • فیلترهای پارچه ای
  • رسوب دهنده های الکترواستاتیک

نوع دقیق روش مورد استفاده بسته به زمینه متفاوت خواهد بود. انتخاب نوع خاصی از فیلتر بر اساس نوع کاربرد تعیین می شود، به عنوان مثال:

  • آیا فیلتر باید قابل حمل باشد؟
  • چقدر گاز باید فیلتر شود/ذرات (هوا) گاز چقدر بزرگ هستند؟

بسته به میزان فیلتراسیون لازم، یک فیلتر را می توان از شماتیک بالا انتخاب کرد.

همچنین در نظر داشته باشید که چندین فیلتر را می توان با هم ترکیب کرد تا هزینه فیلتراسیون کاهش یابد و/یا فیلتراسیون مقرون به صرفه تر شود (بیشتر فیلترها را می توان تمیز کرد، سایر فیلترها را نمی توان تمیز کرد، مثلا فیلترهای پارچه ای). این بیشتر در صورتی مفید است که فیلتراسیون بسیار خوب لازم باشد، فیلتر درشت تر می تواند با 1 نوع فیلتر کافی باشد.

نکته دیگری که باید در نظر گرفت این است که پس از فیلتر کردن با باقی مانده چه کاری انجام می شود. یعنی فیلترهای پارچه ای را نمی توان تمیز کرد و بنابراین، فیلتر و تمام اراده (بسته به کثیفی جمع آوری شده و خود مواد فیلتر) باید یا سوزانده شود، کمپوست شود، ... فیلترهایی که از مایع (عموماً آب) استفاده می کنند می توانند استفاده کنند. باقیمانده + مایع به عنوان مثال به عنوان چای کمپوست ، یا ممکن است نیاز به روش دیگری دور ریخته شود.

ساخت فیلترهای پارچه ای

2 روش استفاده از فیلتر پارچه ای

اگرچه فیلترهای پارچه ای می توانند بسیار ریز فیلتر شوند، اما باید توجه داشت که بسته به نوع پارچه مورد استفاده و همچنین روش بافت (یا سایر روش های) مورد استفاده، درشتی نهایی فیلتر متفاوت است. این همچنین به این معنی است که اگر بافت مطابق استاندارد نباشد، فیلتر پارچه ممکن است اصلا کار نکند، بنابراین بازرسی دقیق محصول و تکنیک های تولید جامد ضروری است.

جایگزین، گزینه ها

همچنین انواع مختلفی از گیاهان وجود دارد که می توان از آنها در داخل خانه برای بهبود کیفیت هوا استفاده کرد. W [1] [2] [3]

یادداشت ها و مراجع

همچنین ببینید

لینک های خارجی

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.