Totnes High Street.jpg

یک شهر گذار ، یا به طور کلی یک ابتکار گذار ، یک پروژه اجتماعی مردمی است که به دنبال ایجاد انعطاف‌پذیری در پاسخ به اوج نفت ، تخریب آب و هوا و بی‌ثباتی اقتصادی با ایجاد گروه‌های محلی است که از ارزش‌های شبکه انتقال حمایت می‌کنند. پروژه های محلی معمولاً بر اساس "12 ماده اولیه" و بعداً "مواد تشکیل دهنده تجدید نظر شده" مدل هستند. اولین ابتکاری که از این نام استفاده کرد Transition Town Totnes بود که در سال 2006 تأسیس شد. جنبش اجتماعی-اقتصادی نمونه ای از محلی گرایی مالی است. از آن زمان، بسیاری از گروه‌های انتقالی در سراسر بریتانیا (بریتانیا) و در سال‌های اخیر در سراسر جهانشروع به کار کرده‌اند .

جوامع جوانه زده

برخی از ابتکارات انتقال به وضعیت شهر در حال گذار به رسمیت نرسیده اند و حتی ممکن است در جوامع محلی خود مورد توجه قرار نگیرند. جستجوی اینترنتی "Transition Town" و نام شهر، حومه، شهر، منطقه و/یا کشور خود را امتحان کنید یا در یکی از شبکه های موجود در بالا بپرسید.

ابتکارات مرتبط

  • Auroville و سایر روستاهای فناوری مناسب ، با تأکید بر غلبه بر فقر ، استفاده از فناوری‌های ساده مناسب و ساده زیستی ، تمایل دارند که دیدگاه رادیکال‌تری نسبت به تغییرات ضروری داشته باشند .
  • روستاهای زیست محیطی گسترده هستند اما توافق کمتری در مورد استفاده از این نام وجود دارد، و در حالی که برخی از آنها تلاش های بسیار جدی برای گذار به اقتصاد جهانی هستند، برخی دیگر نمونه هایی از موارد زیر هستند:
  • Greenwash - جایی که نام و تصویر "ecovilage" یک ترفند بازاریابی است، حداقل تا حدی ( به اشتراک انتخاب مراجعه کنید )
  • سبز کم عمق - جایی که تصویر سبز است، اما واقعیت تاثیر قابل توجهی ندارد، یا حتی تاثیر منفی - به عنوان مثال از طریق مکان یابی توسعه در یک مکان منزوی، جایی که ساکنان به طور منظم با ماشین رفت و آمد می کنند.
  • Common Security Club 50 انجمن در سراسر ایالات متحده به صورت آزمایشی "باشگاه های امنیتی مشترک" را در سال 2009 راه اندازی کردند.

همچنین ببینید

لینک های خارجی

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.