Viz také

externí odkazy

Katolické dělnické hnutí

Aby došlo k širokému zavádění a znalostem vhodných technologií a souvisejících témat/postupů, musí existovat smysluplný způsob, jak komunikovat potřebu jednoduchých řešení a kultury, která nejen přijímá, ale podporuje udržitelný život . Jednou z takových kultur je hnutí katolických dělníků, které zahrnuje 185 záměrných komunit po celém světě. Jedná se o autonomní úsilí dobrovolníků, kteří pracují jako aktivisté, farmáři a přátelé lidí na okraji společnosti. Zúčastněné osoby skládají slib chudoby a žijí jednoduše v solidaritě s chudými, a proto praktikují kreativní využívání zdrojů v každodenním podnikání. Někteří pěstují všechno své vlastní jídlo a existují mimo síť, zatímco jiní přerozdělují ve svých komunitách jídlo hladovým, které by jinak vyhodili.

Hnutí katolických dělníků bylo založeno Dorothy Dayovou a Peterem Maurinem během Velké hospodářské krize s distribucí novin pro obyčejné lidi. Hnutí pochází z myšlenek křesťanského anarchismu a katolické sociální spravedlnosti, jehož cílem je vytvořit „novou společnost ve skořápce staré, společnost, ve které bude snazší být dobrý“.

Filozofie katolického dělníka zahrnuje dobrovolnou chudobu, praxi pohostinnosti, osobní odpovědnost, záměrný společný život, pacifismus, udržitelný život, farmaření, skutky milosrdenství, lidská práva a přerozdělování zdrojů.

Peter Maurin žádá:

  • „Zelená revoluce“, aby bylo možné znovu objevit správný smysl naší práce a/nebo opravdové pouto s půdou; distributistický komunitarismus, soběstačný díky zemědělství, řemeslu a vhodné technologii; radikálně nová společnost, kde se lidé budou spoléhat na plody své vlastní dřiny a práce; asociace vzájemnosti a smysl pro spravedlnost při řešení konfliktů.

Ačkoli vstup do takové komunity není pro každého, filozofie vyznávané a praktikované The Catholic Worker Movement demonstrují kulturu, ve které jsou vhodné technologie vytvářeny a používány přirozeně díky hlubokému přesvědčení o tom, jaký by měl být svět.

Informace o FA icon.svgÚhel dolů icon.svgÚdaje o stránce
Autořistephani
LicenceCC-BY-SA-3.0
Jazykangličtina (en)
Příbuzný0 podstránek , 4 stránky odkaz zde
Dopad309 zobrazení stránky
NávrhyPřidat hlavní obrázek , Napište úvodní sekci
Vytvořeno29. března 2006 Eric Blažek
Upraveno8. února 2023 od Irene Delgado
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.