(created page) |
(created table w/ pictures) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
[[File:RMHankeyHouse8.JPG|600px|The Starboard Cork house.|thumb]] | |||
== Introduction == | == Introduction == | ||
== Building Techniques == | == Building Techniques == | ||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Image | |||
! Description | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse6.JPG|250px|thumb]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse9.JPG|250px|thumb]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse14.JPG|250px|thumb]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse.JPG|250px|thumb]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse4.jpg|250px|thumb]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse5.JPG|250px|thumb]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse13.jpg|250px|thumb]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse20.JPG|250px|thumb]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse18.JPG|250px|thumb]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse16.jpg|250px|thumb]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse15.JPG|250px|thumb]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse3.jpg|250px|thumb]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[File:RMHankeyHouse17.JPG|250px|thumb]] | |||
| | |||
|} |
Revision as of 21:01, 10 September 2014
Introduction
Building Techniques
Image | Description |
---|---|