3D візуалізація готового розтяжника

Мобільна палата інтенсивної терапії (MICU) була розроблена компанією CADUS у співпраці з MetaLab у рамках проекту Tolocar. Mobile Makerspaces в Україні . Основним елементом трансформації автобуса в MICU є кронштейн для кріплення носилок.

Проект Tolocar реалізується Gesellschaft Für Internationale Zusammenarbeit (Giz) , HIWW - Hamburger Institut Für Wertschöpfungssystematik und Wissensmanagement та Mitost EV у співпраці з Cadus ev , Metalab , insha osvita , платформа Osstriv , Creative Rural Hub , Build, Ukraine разом (Burraine and Burraine and Burraine and Burraine and and Burraine and) і Burne) GIG Global Innovation Gathering та на замовлення Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) .

Фон

З початку російської війни проти України 24 лютого 2022 року неможливо гарантувати безпеку пацієнтів та необхідний догляд за ними в лікарнях, особливо поблизу лінії фронту. Особливо постраждали від ситуації пацієнти реанімації, за якими необхідно цілодобово спостерігати. Місії медичної евакуації (MedEvac) перевозять пацієнтів до безпечних лікарень в Україні або в Європейському Союзі.

Кожна місія MedEvac зазвичай виконується машиною швидкої допомоги з екіпажем, що складається з водія та принаймні одного парамедика. Таким чином, транспортування кількох пацієнтів з одного місця потребуватиме кількох машин швидкої допомоги та бригад. У такій величезній країні, як Україна, це пов’язує багато робочої сили, і це створює навантаження на транспортні засоби, які зазвичай не створюються для великих відстаней. Щоб зробити місії MedEvac більш ефективними, CADUS у співпраці з Metalab перетворили автобус на мобільне відділення інтенсивної терапії (MICU). Перевага: більше пацієнтів перевозять меншою кількістю персоналу, використовуючи транспорт, призначений для далеких поїздок.

Переваги та критерії

У цьому проекті пасажирський автобус було перетворено на мобільне відділення інтенсивної терапії (MICU), яке може перевозити до 4 пацієнтів, які потребують інтенсивної терапії.

Критеріями, за якими був розроблений цей проект, були безпека пацієнтів і команди, довговічність, економічна ефективність і швидке розгортання.

Перелік матеріалів

 • 4x кронштейн: 140 мм 50 мм x 50 мм x 3 мм з отвором 16 мм у центрі
 • Гвинти, витягнуті після зачистки автобуса
 • 4x 1-дюймова тріскачка

Інструкція по збірці

Перетворення автобуса на мобільне відділення інтенсивної терапії вимагає виконання кількох кроків:

 • Вибір автобуса
 • Роздягання автобуса
 • Закріплення носилок
 • Захист медичного обладнання
 • Складське приміщення будівлі
 • Будівля медсестринського пункту
 • Подача води в/з
 • Забезпечення (медичного) вивозу сміття

Центральним елементом трансформації є кронштейн для кріплення носилок.

1
Роздягни автобус

Під час демонтажу більшість сидінь з автобуса знімають – ті, які необхідні для парамедиків, залишаться всередині. Автобуси мають канал у стіні та підлозі, які утворюють структурну систему для кріплення сидінь або інших внутрішніх елементів.

Не пошкоджуйте цю систему! Зберігайте гвинти, якими кріпляться сидіння!

2
Кронштейн для кріплення носилок MICU - спереду
Виготовити кронштейни

Виготовте кронштейни та отвори для гвинтів відповідно до технічних креслень. Зніміть кути, щоб уникнути травм у разі удару. Порошкове покриття, якщо є.

3
Кронштейн для кріплення носилок MICU - збоку
Прикріпіть 2 кронштейни до існуючої рейки

Прикріпіть 2 кронштейни до існуючої рейки, яка використовується для кріплення сидінь. Повторно використовуйте гвинти для кріплення сидіння.

4
Кронштейн для кріплення носилок MICU
Прикріпіть 2 кронштейни до підлоги

Прикріпіть 2 кронштейни до підлоги за допомогою наявних вушок. Повторно використовуйте гвинти для кріплення сидіння.

5
Кронштейн для кріплення носилок MICU - у використанні
Використовуйте 1-дюймові тріскачки, щоб закріпити носилки.

Галерея

Подальша робота

MICU був побудований CADUS і MetaLab в Івано-Франківську в серпні 2022 року і з того часу розгорнуто в Україні. У січні 2023 року CADUS перетворив вантажівку на мобільний пункт первинної медико-санітарної допомоги (ПМД) і привіз її в Україну.

Як зробити внесок

Стань волонтером CADUS!

Зробіть пожертву на гуманітарну допомогу поза торованими шляхами!

Контактні дані

CADUS eV

Holzmarkstraße 25

10243 Берлін

info@cadus.org

https://www.cadus.org/

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.