Barreloffunstep13.png

Locally Deliciousdo organizacji opóźnienia na rzecz relokalizacji Północnej Kalifornii i żywnościowego regionu Six Rivers. Ich praca nie polega tylko na dostępie do żywności, ale także na zmianie uprawy żywności na bardziej organicznej i dostępnej materii. Locally Delicious pisze nową wersję zatytułowaną Lunchbox Envy , której celem jest zmiana sposobu odżywiania się dzieci. Jednym ze sposobów, aby zmienić, jest poznanie dzieci, w jaki sposób odpady mogą zostać wykorzystane do uprawy żywności, którą jedzą. Można tego uwolnić za pomocą pojemnika na robaki, który jest tworzywem zdrówkowym, bardziej żyzną glebą i powoduje skutki odpadów organicznych i nawozów wykorzystywanych w środowisku. Pojemnikna robakido formy kompostowania, która wykorzystuje określone robaki do tworzenia kompostu z odpadów organicznych, takich jak pozostałości sałatki lub stary chleb. Pojemnik na robaki Locally Delicious został utworzony dla szkół Jacoby Creek Charter School w Arcata w Kalifornii. Humboldt State's Wiosna 2011 ENGR 215 Zespół projektowy Organic Flapjacks zaprojektował i wyrzucał pojemnik na robaki Barrel O' Fun. Pojemnik na robaki został spełniony dla szkół w edukacji edukacyjnej, a także na odpady wysłane ze szkolnego baru sałatkowego i ogrodu. Ten pojemnik będzie w stanie około 10 odpadów organicznych tygodniowo.

Opis problemu i kryteriów

Logo1.png

Poniższa tabela przedstawia kryteria stosowania, wynikające z ograniczenia wagi i wagi dla każdego pacjenta.

KryteriaOgraniczeniaCiężary
BezpieczeństwoKryterium określające brak konstrukcji mogących wyrządzić krzywdę, a także brak toksyczności dla ludzi i robaków.10
ProstotaJest to określone jako dystrybutor w budowie i dystrybucji w urządzeniu.9
TrwałośćKryterium to określone na podstawie tego, jak długi pojemnik na robaki wytrzymalszy w wyniku użytkowania i zniszczenia.9
KosztKoszt stanowi koszt materiałów do budowy i utylizacji pojemnika.7
Wartość edukacyjnaKryterium to spełniane jest poprzez nauczenie użytkowników zasad wermikompostowania.7
EfektywnośćAby pojemnik na robaki groził skutkiem w tym rozwiązaniu, należy w krótkim czasie wytworzyć użyteczny kompost.6
RozciągliwośćKryterium zawarte na podstawie łatwości odtworzenia pojemnika na robaki i dodania go do urządzenia pojemnika na robaki.5
EstetykaAby zapewnić bezpieczeństwo, kosz na robaki powinien być chroniony i niezależny.4

Opis projektu końcowego

Zespół Organic Flapjacks i Barrel O'Fun

Pojemnik na robaki Barrel O'Fun jest dostarczany z plastikowego bębna o pojemności 55 galonów, dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Bęben przecina się rozkładanie na pół i usuwa koniec jednej połówki, tworząc połówkę „gniazdową”. Nienaruszona połówka jest układana wewnątrz gniazd gniazdowej i skręcanej ze sobą. Na końcu beczki gniazdowej instaluje się kurek, za pomocą którego można zbierać herbatę z kompostu robakowego. Na blokach żużlowych umieszcza się dwie palety z wycięciem pośrodku. Miejsce pojemnik na robaki umieszcza się na palecie. Skonstruowano system nośny pokrycia z PCV, na wierzchu na skomplikowany arkusz z tworzywa sztucznego. Arkusz jest mocowany na palecie. Pokrywa jest odchylana w celu dodania odpadów do kosza. W sześciu ciągach wykonawczych robaki kompostują odpady. Kiedy nadchodzi czas żniw, zasypywany jest tylko róg pojemnika. Spowoduje to przyciągnięcie robaków do śmieci kompostu w rogu, skąd można je wyjąć i umieścić w drugim pojemniku. Można zastosować całą stronę. Wewnątrz zawartej robaki umieszczane są odpady i jest usuwany. Proces tworzenia jest niedostateczny i prosty. Barrel O'Fun jest zbudowany z trwałych materiałów i jest bezpieczny w użytkowaniu. Zapewnia sposób nauczania dzieci na temat wermikompostowania i jest dostarczany, wytwarza wermikompost w ciągu sześciu do zarządzania tygodniami. Tworzenie większej liczby pojemników jest urządzeniem przenośnym.

Jak zbudować

1
Rysunek 1: Beczka o pojemności 55 galonów przeciętna na pół. (Zdjęcie: Paul Sereno)

odprowadzane z przewodów o pojemności 55 galonów dopuszczonych do kontaktu z żywnością jest przecięcie jej zasilania na pół, jak dostępne po lewej stronie.

2
Usunięcie wycieku beczki „gniazdowej”. (Zdjęcie: Paul Sereno)

Odetnij 3 cale od jednego końca jednej połówki, końcowego jako linia oznaczona do zniszczenia. W ten sposób powstanie typu „gniazdo”.

3
Rysunek 1b: Beczki są połączone i powstałe na siebie na 5 cali (zdjęcie: Paul Sereno)

Następnie dodaj nienaruszoną wtyczkę do gniazdka. Wyreguluj beczki, aż zajdą na siebie o 5 cali.

4
Rysunek 1c: Zamontowany czop. (Zdjęcie: Paul Sereno)

W pobliżu dystrybucji części po jednej stronie wierci się ¼”. Cylinder jest skręcony ze sobą za pomocą śrub i podłączonych ¼”, tak aby łeb był odłączany na zewnątrz. Następnie następuje połączenie, które jest dobrze połączone (około 5-6 śrub). Na końcu tulei gniazdowej wierci się lub gniazd na czop. Musisz zainstalować się czop.

5
Rysunek 1d: W ścianie działowej wiercone są spustowe 1/4 cala. (Zdjęcie: Paul Sereno)

wywierć 5-10 ¼" otworów w sekcji części ściennej działowej w celu drenażu.

6
Rysunek 1e: Uszczelka silikonowa służąca do przyklejania sitka rynny nad wejściem do czopa. (Zdjęcie: Paul Sereno)

Są przycinane sitko rynne tak, aby pokrywały się z dna beczki i zakrywały wejście do czopa. Na obszarze wokół czopa nakładana jest 100% uszczelka silikonowa, która służy również do przyklejenia sitka rynny do dna beczki.

7
Rysunek 1f: Zewnętrzne połączenie jest uszczelnione, aby zapobiec przedom. (Zdjęcie: Paul Sereno)

Zewnętrzna część połączenia jest również uszczelniona, aby zapobiec zagrożeniom. Możesz mieć dostęp do zestalenia na co najmniej 24 godziny.

8
Rysunek 1g: Palety i bloki żużlowe określone na miejscu. (Zdjęcie: Paul Johnston)

Po związaniu masy stworzonej jest podstawą. Pod rogami paletami umieszcza się sześć bloków żużlowych.

9
Rysunek 1h: Koryto wycinane jest w palecie. (Zdjęcie: Paul Johnston)

Z palety usuwa się środek górnych biurek, tworząc koryto.

10
Rysunek 1i: Beczka jest osadzona w rynnie. (Zdjęcie: Paul Johnston)

Następnie beczkę umieszcza się w rynnie. Koniec lufy naprzeciwko czopa jest podniesiony poprzez 2" x 4" w poprzek koryta.

11
Rysunek 1j: Poprzeczki z przegubami typu T linke lufę. (Zdjęcie: Paul Sereno)

Połączenie beczek jest wspierane przez ukryte wewnątrz koryta małego kawałka drewna o wymiarach 4 x 4 cale. Osłona przeciwdeszczowa jest wykonana z rurek PCV ½”. W przypadku tej beczki zastosowano cztery długości 2'7”, dwie długości 7¼”, dwa razy T ½” i jedno kolanko 90° ½”. Dwa z 2'7 Sekcje są połączone przegubem T , tworzące się w sumie dwie poprzeczki o długości 5 stóp 2 cali, które zwalczają się na całej długości lufy.

12
Rysunek 1k: Na końcu PCV wycięte jest nacięcie 1/4 cala. (Zdjęcie: Paul Sereno)

Nacięcia ¼" są wycięte w odległości 1" od każdego końca. Ograniczenia te poprzeczki na miejscu.

13
Rysunek 1l: Włożony jest kolanko, które napina arkusz z dodatkami. (Zdjęcie: Paul Sereno)

Poprzeczki są opóźnione od siebie o 9½”. Sekcje 7¼” są połączone kolanem 90°. Wolne końce sekcji są umieszczone w wolnym otworze każdego urządzenia T, aby mieć pewność, że urządzenia dla urządzeń są dostarczane o grubości 10 milimetrów.

14
Rysunek 1n: Arkusz jest umieszczony do rogów palety i dopasowany tak, aby był dobrze dopasowany. (Zdjęcie: Paul Sereno)

Na wierzchu nakłada się arkusz z elementami o grubości 10 milimetrów i przycina go z wystawą co najmniej 6 cali z każdej strony. W każdym rogu instalacji instaluje się przelotki, zaginając rogi w celu uzyskania trwałości. Następnie dodano ślimaki do kosza wraz z odpadami kompostowalnymi i materiałem ściółkowym (nawóz koński lub rozdrobniony papier).

15
Rysunek 1m: Do kosza dodano robaki. (Zdjęcie: Paul Johnston)

Robaki należy podłączyć do jednego funta robaków na każde pół funta odpadów. Następnie arkusz mocuje się do palety za pomocą czterech 24-calowych linek bungee. Jeden koniec jest zaczepiany w każdym rogu, a drugi koniec jest owinięty wokół biurka na palecie. Zawiera on wyposażenie, które zapewnia dokładne dopasowanie.

Jak byt

Prześcieradło jest usuwane co tydzień w celu nakarmienia robaków. Po około 6-8 dystrybucji kompost powinien być gotowy do zbioru. Kiedy nadchodzi czas żniw, zasypywany jest tylko jeden róg kosza (około jednej czwarta powierzchni). W ciągu kilku dni robaki migrują na dziesięciu obszarach. Obszar ten jest następnie zbierany i umieszczany w pustej pojemnika wraz z większymi odpadami i ściółką. the wermikompost można wyrzucić z pełnej połowy i cykli jest usunięty.

Z biegiem czasu, w wyniku rozkładu odpadów organicznych, na dnie pojemnika będzie składowany odciek. W miarę dostępności beczki odciek powinien spływać przez odprowadzanie drenażowe w rozdzielaczu iw dół do obszaru krócca. Wpuszczany do środka kurek i żywica odciek. Odciek można zastosować w 1 innym odcieku na 2 galony wody. Powstałą ciecz można nałożyć na glebę lub rośliny.

Koszty

Poniższa tabela przedstawia indywidualny koszt każdego materiału użytego do budowy Barrel O'Fun. Całkowity koszt detaliczny wynosi 272,60 USD, podczas gdy nasz koszt wynosi 179,13 USD.

MateriałIlośćKoszt indywidualny ($)Koszt detaliczny ($)Nasz koszt ($)
Plastikowy bęben o pojemności 55 galonów140.0049,9540.00
Paleta2Podarowany10.00Podarowany
Robaki414,9924,9559,96
Śruby transportowe60,150,150,90
Podkładki60,090,090,54
Orzechy60,090,090,54
10 ml plastikowej osłony (na stopę)11,801,8012.00
Czop16.299,996.29
Złącze czowe 1/2".13,593,593,59
Bloki żużlowe61,751,7510.50
Przelotki (opak.)18,548,948,54
Uszczelniacz uszczelniający15,397,995,39
Sitko rynnowe13.413.413.41
Lina na bungee41,452,505,83
Papier piaskowy20,990,991,98
Małe Wiadro11,994,991,99
Połączenie PCV pod kątem 90 stopni10,440,440,44
Rury PCV (na stopę)200,440,444,98
Złącze T PCV20,440,440,88
Podatek22,38 dolarów11,37 dolarów
Całkowity272,60 dolarów179,13 dolarów

Wyniki testów

Barrel O'Fun została zainstalowana 10 kwietnia 2011 r. Dodano ściółkę, odpady organiczne i robaki. Pierwsza ponowna wizyta 7 dni później wykazała niewielką ilość kompostu, jednakże rodzina nadal zużywała odpady. Po niedawnym deszczu na pokrywie zebrała się woda, a drenaż nastąpił tylko w pewnym stopniu, z powodu opadania środkowej części BOF, w miejscu połączenia beczek. Po spuszczeniu wody kran działał prawidłowo. Dodano więcej robaków, aby poradzić sobie z ilością odpadów organicznych i opracowano plany ramy zapobiegającej gromadzeniu się wody. Podczas drugiej wizyty, 24 kwietnia 2011 r., kolonia jeszcze żyła i trwała produkcja kompostu. Pod środek BOF włożono blok o wymiarach 4 x 4 x 4 cale, aby zapobiec opadaniu, a pod pokryciem zbudowano konstrukcję z PCV, która ma za zadanie poradzić sobie z nadmiernym deszczem. Dotychczasowe testy wykazały działający system wermikompostu, chociaż jest on zbyt wcześnie, aby potwierdzić sukces.Konieczne jest jeszcze przeniesienie robaków na drugą połowę beczki, co również jest zależne od czasu.

Dyskusja i kolejne kroki

Barrel O'Fun jest używany przed wprowadzeniem danych i nadal jest dostępny w wynikach. Projekt pozwala na wprowadzenie wermikompostu na wydajność, minimalizując jednocześnie koszty utrzymania i wymagane do kompostowania.

Kolejne kroki zawierające obserwację pojemnika w zasięgu przemieszczania się robaków w odpadach organicznych i przenoszenia robaków jednej z połowy beczki na drugiej.

Organiczny film z Flapjacks Barrel O'Fun

mqdefault.jpgYouTube_icon.svg

Organiczne klapki zespołu 2011

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.