(how tos) |
(more) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" style="border:#A3BFA3; background:#F5FFF5" | {| class="wikitable" style="border:#A3BFA3; background:#F5FFF5" | ||
|- | |- | ||
! rowspan="2" style="background:#CEF2CE" | Tools || colspan=" | ! rowspan="2" style="background:#CEF2CE" | Tools || colspan="8" style="background:#CEF2CE" | Resources | ||
|- | |- | ||
! style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Locations|Locations]] || style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Food and agriculture|Food - Agriculture]] || style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Energy|Energy]] || style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Health and safety|Health - Safety]] || style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Water|Water]] || style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Culture and community|Culture and community]] | ! style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Environment|Environment]] || style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Locations|Locations]] || style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Fundamental human needs|Human needs]] || style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Food and agriculture|Food - Agriculture]] || style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Energy|Energy]] || style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Health and safety|Health - Safety]] || style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Water|Water]] || style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Culture and community|Culture and community]] | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Knowledge|'''Knowledge''']] || || || || || || | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Knowledge|'''Knowledge''']] || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Design|''' | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Design|'''Communication''']] || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Design|''' | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Design|'''Design''']] || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category: | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Design|'''How tos''']] || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category: | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Taking action|'''Taking action''']] || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category: | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Appropriate technology|'''Appropriate tech''']] || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category: | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Green living|'''Living''']] || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category: | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Green living|'''Green living''']] || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category: | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:International development|'''International devel''']] || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category: | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Organizations|'''Organizations''']] || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category: | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Projects|'''Projects''']] || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category: | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Business|'''Business''']] || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Transport|'''Transport''']] || || || || || || | | style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Built environment|'''Built environment''']] || || || || || || || || | ||
|- | |||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Construction and materials|'''Construction''']] || || || || || || || || | |||
|- | |||
| style="background:#E6FFE6" | [[:Category:Transport|'''Transport''']] || || || || || || || || | |||
|} | |} |