Küresel Cerrahi Eğitim Yarışması (GSTC), Intuitive Foundation tarafından finanse edilen ve Challenge Works , MIT Solve , İrlanda Kraliyet Cerrahlar Koleji (RCSI) ve Appropedia ile ortaklaşa yürütülen, devam eden bir girişimdir . Challenge, düşük maliyetli, açık kaynaklı eğitim modülleri aracılığıyla simülasyon tabanlı cerrahi eğitimi erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Bu açık kaynaklı modüller, cerrahi pratisyenlerin topluluklarının sağlığını iyileştirmek için yeni beceriler öğrenmelerine ve değerlendirmelerine yardımcı olur.

Challenge, cerrahi pratisyenlerin cerrahi teknikleri öğrenme ve değerlendirme biçiminde bir paradigma değişikliği yaratmayı amaçlıyor. Doğrulanmış modüllerin indirilmesi ücretsiz olacak ve çeşitli küresel ortamlarda çoğaltılması ucuz olacaktır. Her cerrahi simülasyon modeline, cerrahi pratisyenlerin yeni edindikleri becerilerini test etmelerine olanak tanıyan bir öz değerlendirme çerçevesi eşlik etmektedir ve tüm modüllere doğrudan Appropedia üzerinden erişim ücretsiz olacaktır.

Challenge, dünyadaki herkesin Appropedia'da yeni modüller oluşturup paylaşabilmesi için çeşitli eğitim modüllerinin geliştirilmesini destekledi.

Küresel Cerrahi Eğitim Yarışmasının kazananını duyuruyoruz


Modülleri Keşfedin

Cerrahlardan, eğitimcilerden ve teknoloji uzmanlarından oluşan ekipler, cerrahi pratisyenlerin belirli becerileri öğrenmesine ve değerlendirmesine yardımcı olacak modüller oluşturdu. Aşağıdaki modüller, modüllerinin prototipini oluşturmak için fon ve destek aldı.

ALL-SAFE , AmoSmile , CrashSavers Trauma ve Tibial Fracture Fixation, uzman bir jüri heyeti tarafından Finalist Ödülü kazananları olarak kabul edildi. Bir yıl süren eğitim modüllerinin iyileştirilmesi ve onaylanmasının ardından dört takım Finalist Ödülü kazananları olarak seçildi. Her takım, cerrahi eğitim modellerini daha da geliştirmek ve doğrulamak için 500.000 ABD Dolarına kadar alacak. Yarışmanın Keşif Ödülü aşamasına ek modüller katıldı.


TÜM GÜVENLİ logo.png

ALL-SAFE, düşük kaynak ortamındaki cerrahlara, özel eğitim ekipmanı olmadan ve fizik öğretmeni olmadan laparoskopik cerrahi yapmayı öğretmeyi amaçlayan, cerrahlar ve bilim adamlarının uluslararası bir işbirliğidir.

ASAP Logo.png

AMPATH Cerrahi Uygulama Müfredatı, potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir durum için yaygın bir prosedür olan açık apendektomiye odaklanarak cerrahi bakımı iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Kurs, resmi cerrahi eğitimi tamamlamamış tıp doktorlarının açık apendektomi yapma konusunda kendinden emin ve yetkin olmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Müfredat dört temel modül içerir: vaka sunumu, modelin oluşturulması, prosedürün tamamının uygulanması ve öz değerlendirme.

Heartsmall.png

Amacımız, size (cerrahi stajyerine) bir eğitmen olmadan öğrenme, ilerlemenizi değerlendirme ve cerrahi psikomotor becerileri kazanma fırsatı sağlayan, uygun maliyetli bir simülasyon eğitim modülü sağlamaktır.

Tıbbi Yapımcılar Logo.png

Bu eğitim modülü, tıbbi görevlilerin (uzman olmayan doktorlar) ve genel cerrahların, düşük ila orta gelirli ülkelerde (LMIC'ler) gerçekleştirilen neonatal kolostomi prosedürlerinin bir parçası olarak hassas bebek dokularının nazik bir şekilde kullanılması konusunda kendinden emin ve yetkin olmalarını sağlar.

CrashSavers Logosu.png

CrashSavers Trauma, Guatemala'daki itfaiyecilere ilk müdahale ekiplerine yaralı bireylerde kanamanın nasıl durdurulacağını ve hemorajik şoktan kaynaklanan ölümlerin nasıl önleneceğini öğretmeye odaklanmıştır. Düşük ve orta gelirli ülkelerde organize bir hastane öncesi altyapı bulunmamaktadır. Bu, hastane öncesi hizmet sağlayıcılar için resmi tıp eğitiminin olmayışı ile birleştiğinde, hizmet sağlayıcılar ve hastalar için optimal olmayan koşullar yaratmaktadır. Sağlayıcının yetkinliğindeki ve dolayısıyla hasta güvenliğindeki iyileşme, kanama kontrol teknikleri konusunda resmileştirilmiş eğitim sağlanana kadar durma halindedir.

Opensurgisim-small.png

OpenSurgiSim, AlgoSurg ve Uzuv Uzatma ve Yeniden Yapılandırma Merkezi tarafından ortopedi cerrahlarının kemik deformitelerinin doğru şekilde düzeltilmesine yönelik tüm adımları öğrenmesi için geliştirilen bir cerrahi eğitim sistemidir.

Nihai ETALO logosu.png

ETALO projesi, düşük ve orta gelirli ülkelerde sıklıkla araç travmasının neden olduğu ve komplikasyonları önlemek için erken müdahale gerektiren osteomiyelit ve açık kırıkların yüksek prevalansına yanıt vermektedir. Bu modül, tıp öğrencilerine, klinik görevlilerine ve ortopedik olmayan cerrahlara kemik delme de dahil olmak üzere bu rahatsızlıkları tedavi etmek için gereken temel cerrahi becerileri öğrenmeleri için düşük maliyetli bir simülatör ve eğitim kursu içerir.

GSBLogo.png

Bir alet kutusuna sığan Evrensel Cerrahi Simülatör olan GlobalSurgBox, 12,5 inçlik bir alet kutusuna sığan bir cerrahi simülatördür ve stajyerlere düğüm atma, temel ve ileri dikiş atma, bağırsak ve damar anastomozları gibi değerli cerrahi becerileri öğretme kapasitesine sahiptir. aort kapak değişimi ve diğer birçok yeni ve ortaya çıkan olasılık.

Tibial Kırık Tespit Ekibi Logo.jpg

Bu modül, ortopedi uzmanı olmayan tıbbi görevlilerin ve cerrahların irigasyon ve debridman, elektrikli ve manuel delme, Schanz vidalarının konumlandırılması ve doğru şekilde yerleştirilmesi ve eksternal fiksasyon prosedürlerinin bir parçası olarak çubuktan çubuğa modüler çerçevenin oluşturulması konularında kendinden emin ve yetkin olmalarını sağlar. Uzmanlık kapsamına girmeyen bölgelerde gerçekleştirilen açık humerus şaft kırıkları için.

En iyi logo yeni renkler.png

Cerrahi eğitim modüllerimiz, Sanal ve Artırılmış Gerçeklik (AR/VR) kullanılarak simüle edilmiş bir ortamda gerçekleştirilen Laparoskopik Kolesistektomi ameliyatının bir parçası olarak acemi cerrahların Calot üçgenini kesme konusunda kendinden emin ve yetkin olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

AmoSmile Logosu ve Etiket Satırı.png

Bu modül, cerrahi pratisyenlerin kontamine kalıntıları ve tüm cansız dokuları çıkararak, iskeleti stabilize ederek ve yumuşak doku defektini kapatarak Ortoplastik rekonstrüksiyon konusunda daha güvenli ve yetkin olmalarını sağlar. Bu, bakteri yükünü ve mikrobiyal kolonizasyon için mevcut substratı azaltarak daha az derin cerrahi alan enfeksiyonuna yol açacaktır.

Tibial Kırık Tespit Ekibi Logo.jpg

This module allows traditional bone setters, pre-hospital providers, clinical officers, nurses, nurse practitioners, and medical officers to become confident and competent in performing point-of-care ultrasound diagnostic imaging to rule out the presence of a pediatric distal forearm fracture and distinguish between buckle (torus) fractures and cortical break fractures to make appropriate referrals as part of the management of closed pediatric (< 16 years of age) distal forearm fractures in regions without access to X-ray imaging and orthopedic specialist coverage.

Tıbbi Yapımcılar Logo.png

The Sexual and Reproductive Health and Rights (STARS) - Cervical Cancer Screening and Treatment module allows nurses, midwives, clinical officers, and medical officers to become confident and competent in performing visual inspection with acetic acid (VIA), and thermal ablation of cervical pre-cancer lesions as part of cervical cancer screening and treatment procedures performed in primary health care facilities and mobile units in resource-constrained settings.

Tıbbi Yapımcılar Logo.png

This STARS (Sexual and Reproductive Health and Rights) - Intrauterine Device (IUD) Insertion module allows nurses, midwives and clinical officers to become confident and competent in maintaining aseptic technique in sounding the uterus, loading the IUD in the sterile package, setting the gauge to the sounded depth, and gently inserting and deploying the IUD as part of copper and hormonal IUD insertion procedures for long-acting reversible contraception services performed in low to middle income countries.

Tibial Kırık Tespit Ekibi Logo.jpg

This module allows medical officers and surgeons who are not orthopedic specialists to become confident and competent in irrigation and debridement, powered and manual drilling, positioning and correctly inserting Schanz screws, and constructing the rod-to-rod modular frame as part of external fixation procedures for open tibial shaft fractures performed in regions without specialist coverage.

Tibial Kırık Tespit Ekibi Logo.jpg

This module allows medical officers and surgeons who are not orthopedic specialists to become confident and competent in irrigation and debridement, powered and manual drilling, positioning and correctly inserting Schanz screws, and constructing the uniplanar external fixator frame as part of external fixation procedures for open tibial shaft fractures performed in regions without specialist coverage.

AmoSmile Logosu ve Etiket Satırı.png

The V-Y Advancement Flap training module will help surgeons become more confident and competent in using this technique for reconstructing small- to medium-cutaneous defects, mainly to release scars and closing defects in Sub-Saharan Africa. The module combines virtual and physical simulation to provide learners with knowledge and skills for clinical competency in V-Y advancement.

AmoSmile Logosu ve Etiket Satırı.png

The Z-plasty training module is an educational smartphone application designed to help learners understand the function and indications of Z-plasty, a random-pattern local flap used in reconstructive surgery. The module covers the principles of design, surgical techniques, and complications.


 

Create Your Own Module

Want to create your own training module to help surgical practitioners learn and assess new skills?

Begin by:

  • Creating and editing content on Appropedia
  • Designing an effective training module
  • Getting technical support
  • Adding special features to a module

For a more extensive walk through setting up an account and making your own banner, work through the GSTC/Getting Started exercises. However, if you already have an account and want to dive right in, you can make a GSTC page using with any of these templates. Simply type the name you want for the page in the Name field and click "Create". It will make you a new GSTC page with the basic formatting filled in. You can always modify the formatting later if you want to change the structure of the page, including adding your own banner across the top. You will be able to link to this new page using the name.

OOjs kullanıcı arayüzü simgesi makale-ltr.svg
Medical skills
OOjs kullanıcı arayüzü simgesi makale-ltr.svg
Knowledge pages
OOjs kullanıcı arayüzü simgesi makaleler-ltr.svg
Training modules
OOjs UI icon articles-ltr.svg
Quiz
OOjs UI icon advanced.svg

Check the useful resources to help you create and document your simulation modules.

Discussion[View | Edit]

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.