چالش جهانی آموزش جراحی (GSTC) یک ابتکار در حال انجام است که توسط بنیاد Intuitive تامین می شود و با مشارکت Challenge Works ، MIT Solve ، کالج سلطنتی جراحان در ایرلند (RCSI) و Appropedia اجرا می شود . هدف این چالش این است که آموزش جراحی مبتنی بر شبیه‌سازی را از طریق ماژول‌های آموزشی کم‌هزینه و متن‌باز در دسترس قرار دهد. این ماژول های منبع باز به پزشکان جراحی کمک می کند تا مهارت های جدید را برای بهبود سلامت جوامع خود بیاموزند و ارزیابی کنند.

هدف این چالش ایجاد یک تغییر پارادایم در نحوه یادگیری و ارزیابی تکنیک های جراحی توسط پزشکان جراحی است. ماژول های معتبر برای دانلود رایگان و ارزان برای بازتولید در انواع تنظیمات جهانی خواهند بود. هر مدل شبیه‌سازی جراحی با یک چارچوب خودارزیابی همراه است که به پزشکان جراحی اجازه می‌دهد مهارت‌های تازه کسب شده خود را آزمایش کنند و دسترسی به همه ماژول‌ها در اینجا در Appropedia رایگان خواهد بود.

چالش از توسعه چندین ماژول آموزشی پشتیبانی کرده است تا هر کسی در جهان بتواند ماژول های جدیدی را در Appropedia ایجاد و به اشتراک بگذارد.

اعلام برنده چالش جهانی آموزش جراحی


ماژول ها را کاوش کنید

تیم‌هایی از جراحان، مربیان و فن‌آوران، ماژول‌هایی را برای کمک به پزشکان جراحی در یادگیری و ارزیابی مهارت‌های خاص ایجاد کرده‌اند. ماژول های زیر برای نمونه سازی اولیه ماژول های خود بودجه و پشتیبانی دریافت کردند.

ALL-SAFE ، AmoSmile ، CrashSavers Trauma ، و Fixation Fracture Tibial توسط هیئت داوران متخصص به عنوان برندگان جایزه نهایی شناخته شده اند. پس از یک سال پالایش و اعتبار بخشی به ماژول های آموزشی خود، چهار تیم به عنوان برندگان جایزه نهایی انتخاب شدند. هر تیم تا 500000 دلار آمریکا برای توسعه و اعتبار بخشیدن به مدل های آموزشی جراحی خود دریافت می کند. ماژول های اضافی در مرحله جایزه کشف چالش شرکت کردند.


ALL SAFE logo.png

ALL-SAFE یک همکاری بین المللی از جراحان و دانشمندان با هدف آموزش جراحان در محیط های کم منابع برای انجام جراحی لاپاراسکوپی بدون تجهیزات آموزشی خاص و بدون معلم فیزیکی است.

ASAP Logo.png

برنامه درسی AMPATH Surgical App با تمرکز بر آپاندکتومی باز، یک روش معمول برای یک وضعیت بالقوه تهدید کننده زندگی، با هدف بهبود مراقبت های جراحی است. این دوره برای کمک به پزشکانی طراحی شده است که آموزش رسمی جراحی را تکمیل نکرده اند تا در انجام آپاندکتومی باز با اعتماد به نفس و صلاحیت دست یابند. برنامه درسی شامل چهار ماژول اصلی است: ارائه مورد، ساخت مدل، تمرین کامل رویه، و خود ارزیابی.

Heartsmall.png

هدف ما ارائه یک ماژول آموزش شبیه سازی مقرون به صرفه است که به شما (کارآموز جراحی) فرصتی برای یادگیری، ارزیابی پیشرفت خود و کسب مهارت های روانی حرکتی جراحی بدون حضور مربی می دهد.

Medical Makers Logo.png

این ماژول آموزشی به افسران پزشکی (پزشکان غیرمتخصص) و جراحان عمومی اجازه می‌دهد تا به عنوان بخشی از روش‌های کولوستومی نوزادی که در کشورهای با درآمد کم تا متوسط ​​(LMIC) انجام می‌شود، در برخورد ملایم با بافت‌های ظریف نوزاد مطمئن و صالح شوند.

CrashSavers Logo.png

CrashSavers Trauma بر آموزش اولین امدادگران آتش نشان در گواتمالا تمرکز دارد که چگونه خونریزی را در افراد مجروح متوقف کنند و از مرگ و میر ناشی از شوک هموراژیک جلوگیری کنند. کشورهای با درآمد پایین و متوسط ​​فاقد زیرساخت سازمان یافته پیش بیمارستانی هستند. این، همراه با عدم آموزش پزشکی رسمی برای ارائه دهندگان پیش بیمارستانی، شرایط نامناسبی را برای ارائه دهندگان و بیماران ایجاد می کند. بهبود شایستگی ارائه‌دهنده و در نتیجه ایمنی بیمار تا زمانی که آموزش رسمی در مورد تکنیک‌های کنترل خونریزی ارائه نشود، متوقف شده است.

Opensurgisim-small.png

OpenSurgiSim یک سیستم آموزشی جراحی است که توسط AlgoSurg و Center for Limb Lengthening & Reconstruction برای جراحان ارتوپد برای یادگیری تمام مراحل اصلاح دقیق ناهنجاری های استخوانی توسعه یافته است.

نهایی ETALO logo.png

پروژه ETALO به شیوع بالای استئومیلیت و شکستگی‌های باز در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​پاسخ می‌دهد که اغلب ناشی از ترومای وسیله نقلیه است و نیاز به مداخله زودهنگام برای جلوگیری از عوارض دارد. این ماژول شامل یک شبیه ساز و دوره آموزشی کم هزینه برای دانشجویان پزشکی، افسران بالینی و جراحان غیر ارتوپد برای یادگیری مهارت های جراحی اولیه مورد نیاز برای درمان این شرایط، از جمله حفاری استخوان است.

GSBLogo.png

GlobalSurgBox، شبیه‌ساز جراحی جهانی که در جعبه ابزار قرار می‌گیرد، یک شبیه‌ساز جراحی است که در جعبه ابزار 12.5 اینچی قرار می‌گیرد و می‌تواند مهارت‌های جراحی ارزشمندی مانند: گره زدن، بخیه‌های اولیه و پیشرفته، آناستوموز روده و عروق را به کارآموزان آموزش دهد. جایگزینی دریچه آئورت، و بسیاری از احتمالات جدید و در حال ظهور دیگر.

Logo.jpg تیم رفع شکستگی تیبیا

این ماژول به افسران پزشکی و جراحانی که متخصص ارتوپدی نیستند این امکان را می دهد که در آبیاری و دبریدمان، حفاری برقی و دستی، قرار دادن و قرار دادن صحیح پیچ های شانز، و ساخت قاب مدولار میله به میله به عنوان بخشی از روش های تثبیت خارجی، مطمئن و صالح شوند. برای شکستگی های باز شفت بازو که در مناطق بدون پوشش تخصصی انجام می شود.

بهترین لوگو new colours.png

هدف ماژول‌های آموزشی جراحی ما این است که جراحان مبتدی را قادر می‌سازد تا در تشریح مثلث کالوت، به عنوان بخشی از جراحی کوله سیستکتومی لاپاروسکوپی، که در یک محیط شبیه‌سازی شده با استفاده از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده (AR/VR) انجام می‌شود، اعتمادبه‌نفس و صالح شوند.

AmoSmile Logo w Tag Line.png

این ماژول به پزشکان جراحی اجازه می دهد تا با از بین بردن زباله های آلوده و تمام بافت های تخریب شده، تثبیت اسکلت و پوشاندن نقص بافت نرم، در بازسازی ارتوپلاستی مطمئن تر و توانمندتر شوند. این باید بار باکتریایی و بستر موجود برای کلونیزاسیون میکروبی را کاهش دهد و در نتیجه عفونت های عمقی محل جراحی کمتر شود.

Logo.jpg تیم رفع شکستگی تیبیا

این ماژول به متخصصان استخوان‌ساز سنتی، ارائه‌دهندگان پیش بیمارستانی، افسران بالینی، پرستاران، پزشکان پرستار و افسران پزشکی اجازه می‌دهد تا در انجام تصویربرداری تشخیصی اولتراسوند در نقطه‌ای از مراقبت برای رد کردن شکستگی دیستال ساعد کودکان، اعتماد به نفس و صلاحیت داشته باشند. برای ارجاع مناسب به عنوان بخشی از مدیریت شکستگی های بسته اطفال (کمتر از 16 سال) دیستال ساعد در مناطقی که به تصویربرداری اشعه ایکس و پوشش متخصص ارتوپدی دسترسی ندارند، بین شکستگی های سگک (توروس) و شکستگی های شکستگی قشر مغز تمایز قائل شوند.

Medical Makers Logo.png

سلامت جنسی و باروری و حقوق (STARS) - ماژول غربالگری و درمان سرطان دهانه رحم به پرستاران، ماماها، افسران بالینی و افسران پزشکی این امکان را می دهد که در انجام بازرسی بصری با اسید استیک (VIA) و فرسایش حرارتی پیش از دهانه رحم مطمئن و صالح شوند. ضایعات سرطانی به عنوان بخشی از روش های غربالگری و درمان سرطان دهانه رحم که در مراکز مراقبت های بهداشتی اولیه و واحدهای سیار در محیط های محدود به منابع انجام می شود.

Medical Makers Logo.png

این ماژول قرار دادن STARS (سلامت و حقوق باروری و جنسی) - دستگاه داخل رحمی (IUD) به پرستاران، ماماها و افسران بالینی این امکان را می دهد که در حفظ تکنیک آسپتیک در صداگذاری رحم، بارگذاری IUD در بسته استریل، تنظیم گیج مطمئن و صالح شوند. به عمق صدا، و به آرامی قرار دادن و استقرار IUD به عنوان بخشی از رویه‌های قرار دادن IUD مسی و هورمونی برای خدمات پیشگیری از بارداری برگشت‌پذیر طولانی اثر که در کشورهای کم درآمد تا متوسط ​​انجام می‌شود.

Logo.jpg تیم رفع شکستگی تیبیا

این ماژول به افسران پزشکی و جراحانی که متخصص ارتوپدی نیستند این امکان را می دهد که در آبیاری و دبریدمان، حفاری برقی و دستی، قرار دادن و قرار دادن صحیح پیچ های شانز، و ساخت قاب مدولار میله به میله به عنوان بخشی از روش های تثبیت خارجی، مطمئن و صالح شوند. برای شکستگی های باز شفت تیبیا که در مناطق بدون پوشش تخصصی انجام می شود.

Logo.jpg تیم رفع شکستگی تیبیا

این ماژول به افسران پزشکی و جراحانی که متخصص ارتوپدی نیستند این امکان را می دهد که در آبیاری و دبریدمان، حفاری برقی و دستی، قرار دادن و قرار دادن صحیح پیچ های شانز، و ساخت قاب فیکساتور خارجی یکطرفه به عنوان بخشی از روش های تثبیت خارجی برای استخوان درشت نی باز، مطمئن و صالح شوند. شکستگی شفت در مناطق بدون پوشش متخصص انجام می شود.

AmoSmile Logo w Tag Line.png

ماژول آموزشی VY Advancement Flap به جراحان کمک می کند تا در استفاده از این تکنیک برای بازسازی عیوب پوستی کوچک تا متوسط، عمدتاً برای از بین بردن اسکارها و بسته شدن عیوب در جنوب صحرای آفریقا، اعتماد به نفس و مهارت بیشتری پیدا کنند. این ماژول شبیه سازی مجازی و فیزیکی را ترکیب می کند تا دانش و مهارت هایی را برای شایستگی بالینی در پیشرفت VY در اختیار زبان آموزان قرار دهد.

AmoSmile Logo w Tag Line.png

ماژول آموزشی Z-plasty یک برنامه آموزشی برای گوشی های هوشمند است که برای کمک به زبان آموزان برای درک عملکرد و نشانه های Z-plasty، یک فلپ محلی با الگوی تصادفی مورد استفاده در جراحی ترمیمی طراحی شده است. این ماژول اصول طراحی، تکنیک های جراحی و عوارض را پوشش می دهد.


 

ماژول خود را ایجاد کنید

آیا می خواهید ماژول آموزشی خود را برای کمک به پزشکان جراحی در یادگیری و ارزیابی مهارت های جدید ایجاد کنید؟

شروع با:

  • ایجاد و ویرایش محتوا در Appropedia
  • طراحی یک ماژول آموزشی موثر
  • دریافت پشتیبانی فنی
  • افزودن ویژگی های خاص به یک ماژول

برای پیاده‌روی گسترده‌تر در راه‌اندازی یک حساب کاربری و ساختن بنر خود، تمرینات GSTC/Getting Started را انجام دهید . با این حال، اگر قبلاً یک حساب کاربری دارید و می‌خواهید مستقیماً وارد آن شوید، می‌توانید با استفاده از هر یک از این الگوها یک صفحه GSTC ایجاد کنید. به سادگی نام مورد نظر خود را برای صفحه در قسمت Name تایپ کنید و روی " ایجاد " کلیک کنید. این برای شما یک صفحه GSTC جدید با قالب‌بندی اولیه ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید ساختار صفحه را تغییر دهید، همیشه می‌توانید قالب‌بندی را تغییر دهید، از جمله اضافه کردن بنر خود در بالای صفحه . شما می توانید با استفاده از نام به این صفحه جدید پیوند دهید.

OOjs UI icon articles-ltr.svg
امتحان
نماد رابط کاربری OOjs advanced.svg

منابع مفید را برای کمک به ایجاد و مستندسازی ماژول های شبیه سازی خود بررسی کنید.

Discussion[View | Edit]

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.