این منبع به شما کمک می کند:

 • کمک به انتقال (مصرف مجدد و ویرایش) محتوای موجود به عنوان منابع منبع باز
 • به تدریج محتوای مکمل مانند تصاویر، ویدئو یا دستورالعمل های ساخت شبیه ساز را توسعه و گسترش دهید
 • با شرکای جدید برای بهبود ماژول های موجود همکاری کنید

درباره ماژول ها

هدف این چالش ایجاد یک تغییر پارادایم در نحوه ارائه آموزش جراحی با دسترسی پزشکان جراحی به ماژول‌های آموزشی آزادانه است که به آنها امکان می‌دهد مهارت‌های خود را ارزیابی کنند. پارادایم فعلی آموزش مبتنی بر شبیه سازی را در یک محیط کلاس درس می بیند. ما می‌خواهیم تمرکز را بر روی خود ارزیابی معطوف کنیم. به پزشکان جراحی امکان می دهد مهارت های جدید را بیاموزند و مهارت های خود را به طور مستقل آزمایش کنند. بنابراین همراه با توسعه مدل‌های آموزشی جدید، ماژول‌ها به چارچوب‌های خودارزیابی نیاز دارند که به پزشکان جراحی اجازه می‌دهد مهارت‌های خود را در خارج از کلاس درس آزمایش کنند.

در نهایت، هدف ما این است که یک پلت فرم جامعه آنلاین را با ماژول های آموزشی جراحی پر کنیم. این ماژول ها شامل تمام دانش مورد نیاز برای ایجاد و ساختن مدل آموزشی جراحی، انجام آموزش و ارزیابی کسب مهارت ها هستند. این ماژول های منبع باز هم توسط تیم رقیب و هم از طریق یک فرآیند اعتبار سنجی خارجی تایید می شوند تا اطمینان حاصل شود که ماژول ها به طور موثر مهارت های مشخص شده را آموزش می دهند.

 • خود ارزیابی: هر مدل شبیه‌سازی جراحی با یک چارچوب خودارزیابی همراه خواهد بود که به پزشکان جراحی اجازه می‌دهد تا مهارت‌های تازه کسب شده خود را آزمایش کنند.
 • منبع باز: همه ماژول ها (مدل، دانش ساخت و مواد آموزشی) برای دانلود به صورت آنلاین از پلتفرم انجمن جهانی جراحی جراحی رایگان خواهند بود.
 • کم هزینه: در محیط های محدود به منابع در سطح جهانی، بسیاری از پزشکان جراحی قادر به دسترسی به آموزش های کم هزینه و مبتنی بر شبیه سازی نیستند. به دلیل عدم دسترسی به اجساد، مدل‌های حیوانی یا آموزش مبتنی بر شبیه‌سازی، بسیاری از پزشکان جراحی برای اولین بار اقداماتی را بر روی بیماران انجام می‌دهند.

چرا منبع باز؟

منبع باز به عنوان اشاره به چیزی است که افراد می توانند آن را تغییر دهند و به اشتراک بگذارند زیرا طرح آن برای عموم در دسترس است.

هدف از شبیه سازی ماژول های منبع باز کم هزینه از طریق این پلت فرم کمک به پزشکان جراحی برای یادگیری و ارزیابی مهارت های جدید برای بهبود سلامت جوامع خود با استفاده از محیط های شبیه سازی شده است. هدف این چالش ایجاد یک تغییر پارادایم در نحوه یادگیری و ارزیابی تکنیک های جراحی به ویژه در مناطق با منابع محدود توسط پزشکان جراحی است.

چه تاثیری بیشتر است؟

جامع ترین برنامه های آموزشی جراحی بر دسترسی به اجساد، مدل های آموزش حیوانات زنده و آموزش گران قیمت مبتنی بر شبیه سازی متکی است. بدون دسترسی به چنین آموزش‌هایی، پزشکان جراحی در محیط‌های محدود به منابع اغلب تجربه کمتری قبل از انجام عمل جراحی دارند. از طریق این پلتفرم، ما می خواهیم این یادگیری را به آموزش مبتنی بر شبیه سازی تغییر دهیم. ما می خواهیم بر روی خود ارزیابی تمرکز کنیم. به پزشکان جراحی امکان می دهد مهارت های جدید را بیاموزند و مهارت های خود را به طور مستقل آزمایش کنند. بنابراین همراه با توسعه مدل‌های آموزشی جدید، از رقبا در چالش خواسته می‌شود تا چارچوب‌های خودارزیابی ایجاد کنند که به پزشکان جراحی امکان می‌دهد مهارت‌های خود را در خارج از کلاس درس آزمایش کنند.

شروع کار با تولید محتوا

یادگیری یک پلتفرم جدید و ایجاد محتوا برای فراگیران بر روی آن می تواند طاقت فرسا باشد. نگران نباش! ما تو را گرفتیم این راهنما بر بررسی الزامات و جمع آوری تمام اسناد پیش نیاز موجود تمرکز دارد تا بتوانید به طور یکپارچه ماژول های آموزشی جراحی خود را بسازید.

قبل از فرو رفتن در چک لیست، می خواهیم در مورد برخی از اصطلاحات که به طور مداوم در راهنماهای خود استفاده خواهیم کرد صحبت کنیم. آنها به شرح زیر است:

چه کسی به این ماژول ها دسترسی دارد؟

دانستن اینکه چه کسی به این ماژول ها دسترسی خواهد داشت به ما امکان می دهد آن را به گونه ای شکل دهیم که آنها بتوانند آن را درک کنند. دو نوع کاربر وجود دارد - تولیدکنندگان محتوا و یادگیرندگان. سازندگان محتوا سازمان های جراحی مانند شما هستند و یادگیرندگان گروهی از افرادی هستند که برای آنها محتوا تولید می کنید.

محتوا / سازندگان ماژول

محتوا / سازندگان ماژول تیم ها، سازمان ها یا جراحانی هستند که این ماژول های یادگیری را ایجاد می کنند. آنها متخصصان ماهری هستند که اطلاعات، ابزارهای شبیه سازی و ابزارهای ارزیابی را برای یادگیرندگان فراهم می کنند تا این مهارت ها را از طریق appropedia یاد بگیرند.

فراگیران

یادگیرندگان (یا گروه یادگیری) کاربران این ماژول های آموزشی هستند. اینها افرادی هستند که از این جلسات آموزشی برای کسب مهارت ها از راه دور و استفاده از آن بر روی بیماران استفاده می کنند. دو نوع یادگیرنده وجود دارد که ماژول ها بر اساس ماژول های آموزشی و مجموعه مهارت های یادگیرنده روی آنها تمرکز خواهند کرد، آنها عبارتند از:

  • فراگیران جراحی - اگر ماژول هایی که می سازید بر آموزش جراحی متمرکز باشد، آنگاه زبان آموزان یادگیرندگان جراحی خواهند بود.
  • یادگیرندگان تروما پیش بیمارستانی - فراگیرندگان تروما پیش بیمارستانی یادگیرندگانی خواهند بود که در مورد مدیریت خونریزی پیش بیمارستانی توسط ماژول های داده شده آموزش می بینند.

برخی از نمونه‌های این گروه‌های یادگیرنده می‌توانند متخصصان پزشکی، داوطلبان در محل اردوگاه‌های پزشکی، کارکنان اورژانس، کارکنان پرستاری و غیره باشند.

 • نمونه مشخصات یادگیرنده جراحی: فراگیران می‌توانند جراحان جامعه یا دستیاران جراحی از تخصص‌هایی باشند که روش جراحی هدف را در آموزش سنتی آن شامل نمی‌شود، مانند ارتوپدی، جراحی عمومی یا دستیاران زنان/جراحان محلی که یک روش پلاستیک یا دستیاران پلاستیک یا جراحی عمومی را یاد می‌گیرند. /جراحان جامعه یک روش ارتوپدی را یاد می گیرند.
 • مثال مشخصات یادگیرنده تروما پیش بیمارستانی: یادگیرندگان می توانند اعضای جامعه یا اولین پاسخ دهندگان بدون آموزش قبلی یا تجربه میدانی در کنترل خونریزی باشند.

در اینجا راهنمایی در مورد چگونگی ایجاد یک توصیف زبان آموز آورده شده است.

جعبه ابزار

این بخش از راهنما بسیار مهم است زیرا بر نحوه ویرایش، سازماندهی و ایجاد محتوا برای شبیه سازی های شما تمرکز دارد که یادگیری و تأثیر کار شما را به حداکثر می رساند.

کادربندی و ایجاد ماژول

این بخش از راهنما بر نحوه ایجاد ماژول های آموزشی جراحی با استفاده از الگوهای از پیش تعریف شده و نحوه ویرایش محتوا در appropedia تمرکز دارد.

استفاده از قالب ها

صفحات از پیش بارگذاری شده قالب های خودکاری هستند که ما ایجاد کرده ایم تا بتوانید از شروع یک صفحه از ابتدا جلوگیری کنید.

هر صفحه از پیش بارگذاری شده به گونه ای طراحی شده است که حاوی عناصر اساسی باشد که برای مستندسازی و به اشتراک گذاری دانش کافی از یک دسته خاص نیاز دارید. برای استفاده از این صفحات از پیش بارگذاری شده:

 1. عنوان صفحه را در کادر متنی مربوطه تایپ کنید. تا جایی که می توانید دقیق باشید و بررسی کنید که املای شما دقیق است.
 2. روی دکمه Create کلیک کنید و منتظر بمانید تا صفحه لود شود. یک صفحه از پیش بارگذاری شده جدید ظاهر می شود.
 3. تمام اطلاعات متا موجود در جعبه های داده را ویرایش کنید. اینها جعبه‌های آبی رنگ در سمت راست هر صفحه هستند که به سازماندهی صفحات در منابع دانش قابل نمایه‌سازی با بسیاری از ویژگی‌های جالب مانند بهبود قابلیت کشف کمک می‌کنند.
 4. دسته بندی صفحه شما را مشخص کنید. همه صفحات باید در دسته های مناسب سازماندهی شوند، بنابراین مطمئن شوید که پس از اولین ذخیره، دسته بندی مناسب را در پایین هر صفحه دوبار بررسی کنید.

تنها چیزی که بعد از این مراحل نیاز دارید این است که محتوا را با توجه به موضوعی که ایجاد می کنید تغییر دهید. همچنین می توانید هر عنصر دیگری را که می خواهید اضافه کنید. همیشه به یاد داشته باشید که پیشرفت خود را ذخیره کنید!

می توانید این ویدیو را در مورد نحوه ایجاد یک ماژول آموزشی با استفاده از این قالب ها مشاهده کنید.

یک ماژول آموزشی با استفاده از قالب ها ایجاد کنید

نحوه ایجاد یک ماژول آموزشی (یا صفحه دوره) در Appropedia با استفاده از الگوی بالا را بیاموزید.

زبان: انگلیسی (EN)

ویرایش محتوا

همه منابع در هفت دسته سازماندهی شده اند که هر یک به ابزار مفیدی برای فعالیت های مسابقه اختصاص داده شده است. هر دسته شامل فهرستی از موضوعات مرتبط است. وقتی روی موضوعی کلیک می کنید، لیستی از پیوندها ظاهر می شود.

استفاده از Appropedia: آموزش ها و توصیه هایی در مورد استفاده از Appropedia، ایجاد محتوا و آپلود منابع.

طراحی و نوشتن: دستورالعمل های سبک برای نوشتن پروپوزال ها و پیاده سازی تفکر طراحی در پروژه های شما.

سمعی و بصری: آموزش ها و پیشنهادات در صورت نیاز به گرفتن عکس، ایجاد ویدئو یا ضبط صدا برای پروژه های خود.

طراحی دیجیتال و فیزیکی: ابزارها و دستورالعمل‌هایی که در صورت نیاز به پیاده‌سازی شبیه‌سازی‌های سه بعدی و واقعیت دیجیتال در پروژه‌های خود.

کار و همکاری آنلاین: ابزارها و بهترین شیوه ها برای کار تیمی آنلاین، راهنمایی و همکاری.

آموزش: رهنمودها و مقالاتی در زمینه ایجاد متون، ارزیابی ها و منابع آموزشی موثر.

داده و دیجیتال: ابزارها و بهترین روش ها در صورت نیاز به پیاده سازی علم داده و هوش مصنوعی در پروژه های خود.

این فهرستی از منابع داخلی و خارجی برای چالش جهانی آموزش جراحی است.

آیا برای چالش باید به همه دسته ها تسلط داشته باشم؟ خیر. این فهرستی از ابزارها، توصیه‌ها و آموزش‌هایی است که می‌توانید هنگام شرکت در مسابقه استفاده کنید. این جعبه ابزار نیاز شما به جستجوی این اطلاعات را به تنهایی از بین می برد و هر زمان که به آن نیاز داشتید دسترسی آسان را فراهم می کند.

این یک برنامه درسی نیست که شما باید از صمیم قلب یاد بگیرید. از این صفحه همانطور که از جعبه ابزار در زندگی واقعی استفاده می کنید استفاده کنید: آنچه را که نیاز دارید بردارید، مهارت های خود را تقویت کنید و از امتحان چیزهای جدید نترسید.

جستجو برای منابع

ایجاد محتوای آموزشی جراحی

وارد کردن محتوای موجود به Appropedia

اگر شریک هستید و می خواهید با پیوند دادن آموزش های خود به جامعه جهانی جراحی ما با ما همکاری کنید. ما می توانیم به شما کمک کنیم محتوا را از صفحات خود به Appropedia منتقل کنید. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید:

وارد کردن صفحات از یک صفحه ویکی دیگر

وارد کردن محتوا از یک وب سایت

رویکرد تولید محتوا مبتنی بر فاز

هنگام ایجاد محتوای ماژول، می‌خواهید نکاتی را در نظر بگیرید که شامل غرق نشدن کاربر با محتوای زیاد و سازماندهی ماژول به‌گونه‌ای است که بتوان به راحتی آن را پیمایش کرد. یک روش آزمایش شده و آزمایش شده برای انجام این کار، رویکرد محتوای مبتنی بر فاز است. مراحل معمولی که در آن برنامه درسی می تواند سازماندهی شود می تواند به شرح زیر باشد:

 • مرحله 1 - بررسی دانش یک دوره تصادف در مورد موضوعات و مفاهیم مورد نیاز برای شبیه سازی محیط جراحی را پوشش می دهد.
 • فاز 2 - فرآیند ساخت شبیه سازی شبیه سازی محیط شبیه سازی با استفاده از فیلم ها، آموزش ها و راهنمای دقیق
 • مرحله 3 - تمرین مهارت ها هنگامی که یادگیرنده شبیه سازی ها را به دست آورد، باید تمرین مهارت های جراحی را که در دنیای واقعی انجام می دهد، بیاموزد.
 • مرحله 4 - خود ارزیابی قبل از اجرای واقعی این مهارت ها بر روی انسان، می خواهیم به یادگیرنده اجازه دهیم تا با ارائه برخی از ابزارهای خود ارزیابی به یادگیری خود اعتماد کند.

برخی از تیم‌های GSTC ما که توانسته‌اند با استفاده از این رویکرد دانش را منتقل کنند عبارتند از:

رفع شکستگی تیبیا

Z-Plasty

برنامه درسی ASAP

خود ارزیابی

در بخش فوق، در مورد خودارزیابی به عنوان مرحله ای از یادگیری در حین ساختن محتوا برای آموزش جراحی صحبت کردیم. بیایید با نمونه‌هایی از ماژول‌های خود ارزیابی موجود در ماژول‌های چالش آموزشی جهانی جراحی درباره آن با جزئیات بیشتر بحث کنیم.

خود ارزیابی بخش مهمی از آموزش جراحی منبع باز است زیرا به یادگیرنده اجازه می‌دهد وضعیت خود را ارزیابی کند و به مهارت‌هایی که آموخته است اعتماد کند.

این می تواند به صورت یک سری سؤالات چند گزینه ای یا ارزیابی مبتنی بر مورد باشد که به آنها سناریوهای متعددی برای تمرین این مهارت ها می دهد.

چند نمونه از ماژول های یادگیری خودارزیابی به شرح زیر است:

رفع شکستگی تیبیا

Crash Savers

فناوری هایی برای ایجاد شبیه سازی برای آموزش های جراحی کشورهای با درآمد متوسط

برای اینکه بتوانیم نحوه ایجاد شبیه سازی را درک کنیم، ابتدا باید بدانیم که شبیه سازی چیست؟

شبیه سازی تقلید از عملکرد یک فرآیند یا سیستم دنیای واقعی در طول زمان است. در محیط‌های آموزشی جراحی، ما از شبیه‌سازی‌های منبع باز برای ساختن مدل‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از سیستم‌های بدن انسان استفاده می‌کنیم تا یادگیرندگان بتوانند مهارت‌های جراحی را قبل از انجام آن‌ها در زندگی واقعی تمرین کنند. این به کاربران اجازه می‌دهد تا محیط‌های آموزشی کم‌هزینه به‌ویژه در محیط‌های کم درآمد و منابع محدود ایجاد کنند. شبیه‌سازی‌ها می‌توانند سخت‌افزاری و همچنین بر روی برنامه‌های نرم‌افزاری ساخته شوند تا از طریق وب قابل دسترسی باشند.

شبیه سازی سخت افزاری

وقتی صحبت از شبیه‌سازی سخت‌افزاری می‌شود، برخی از فناوری‌های قابل استفاده پرینترهای سه بعدی، مانکن‌ها، مدل‌های AED و غیره هستند. این فناوری‌ها به شبیه‌سازی مدل‌های واقعی بدن انسان برای تمرین مهارت‌های جراحی کمک می‌کنند.

شبیه سازی نرم افزاری

همانطور که جهان در حال رشد است، شبیه سازی مجازی آموزش جراحی با استفاده از واقعیت مجازی، واقعیت افزوده یا برنامه های تلفن همراه بسیار رایج شده است. اگر شبیه‌سازی‌های نرم‌افزاری دارید که می‌خواهید کاربر به آنها دسترسی داشته باشد، مطمئن شوید که آنها از طریق همه پلتفرم‌ها برای کاربران در دسترس هستند.

اگر این یک برنامه وب است، مطمئن شوید که به صورت آنلاین میزبانی شده است تا همه بتوانند از راه دور به آن دسترسی داشته باشند. برای میزبانی شبیه سازهای مبتنی بر وب، به یک وب سایت، یک دامنه و یک سرویس میزبانی نیاز دارید. مطمئن شوید که یک لینک کامپیوتر محلی برای شبیه سازی وب ارائه نمی کنید. در اینجا می توانید درباره در دسترس قرار دادن وب سایت ها برای عموم اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اگر در حال ساخت برنامه هستید، مطمئن شوید که آنها به ترتیب در گوگل پلی استور و اپ استور برای کاربران اندروید و اپل در دسترس هستند. ما می دانیم که آپلود یک برنامه در اپ استور نسبت به Google Playstore دشوارتر است، بنابراین، توصیه می کنیم یک جایگزین ذکر شده در زیر را نیز در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که عملکرد برنامه در جایگزین با توجه به برنامه واقعی به خوبی نخواهد بود، اما از آنجایی که ما در حال آزمایش آن بر روی یک پلت فرم شبیه سازی شده هستیم، بسته خواهد شد.

مراحل را برای زنده کردن برنامه در Google Playstoreدنبال کنید

این مراحل را دنبال کنید تا برنامه را در اپ استور زنده کنید

این مراحل را برای آپلود برنامه در شبیه ساز اندروید مبتنی بر وبدنبال کنید (برای کاربران اپل اگر نمی توانید برنامه را در اپ استور زنده کنید)

همچنین می توانید محتوای متن باز خود را تأیید کنید. نمونه ای از پلتفرمی که به شما در انجام آن کمک می کند این است

تمرین های خوب

هنگام تولید محتوا، می دانیم که تفکر خلاقانه و خارج از چارچوب کمک می کند. برخی از شیوه های خوب که برای ساختن ساختار یافته تر و یادگیری آسان تر آنها را برجسته کرده ایم عبارتند از:

موضوعات پیشرفته

هنگامی که محتوا ایجاد کردید و نحوه استفاده از پلتفرم Appropedia برای انتشار ماژول های خود را یاد گرفتید، باید به بخش دسترسی آن نیز توجه کنید. برخی از موضوعات پیشرفته در راهنمای ما به شما در دستیابی به آن هدف کمک می کند.

بهینه سازی کلمات کلیدی و موتورهای جستجو

نکات خاصی وجود دارد که ما باید از نظر سازماندهی و انتشار محتوا در نظر بگیریم که به افراد کمک می کند تا ماژول ها را به طور مؤثرتری پیدا کنند، هم در Appropedia و هم در سایر موتورهای جستجو. این تکنیک بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نامیده می شود.

راهنمای ما در اینجا بر تکنیک های بسیار مهم و موثر سئو زیر تمرکز دارد:

حمایت کردن

اگر در حین پیمایش Appropedia سؤالی دارید یا با مشکل فنی مواجه شدید، در صفحه GSTC Talk در مورد آن صحبت کنید . همچنین می توانید مستقیماً با ما در support@appropedia.org تماس بگیرید . ما همیشه از شنیدن نظرات شما خوشحالیم و در اسرع وقت پاسخ خواهیم داد.

Discussion[View | Edit]

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.