Appropedia'nın lisansları, içeriğine ücretsiz erişim sağlar. Bu, aynı koşulları başkalarına sağladığı ve orijinal Appropedia makalesinin yazarlarına atıfta bulunduğu sürece (genellikle makaleye geri bağlantı sağlayarak) herkesin Appropedia içeriğini kopyalayabileceği, değiştirebileceği ve yeniden dağıtabileceği anlamına gelir. Bu " copyleft " ilkesi kullanılarak , kopyalanan içerik özgür kalır ve özgürlüğünü korumayı amaçlayan belirli kısıtlamalara tabi olarak herkes tarafından kullanılabilir. Bu nedenle, Appropedia'nın içeriğini kullanıyorsanız, içeriği ücretsiz ve başkaları tarafından kullanılabilir durumda tutmak için kurallara uyduğunuzdan emin olun.

Aksi belirtilmedikçe, Appropedia'daki tüm materyaller Creative Commons Atıf-Benzer Paylaşım Uluslararası 4.0 (CC-BY-SA-4.0) lisansı altında yayınlanmaktadır.

Creative Commons belgesi

Bu senet CC lisans sayfasından kopyalanmıştır .

Bu, tam lisansın insan tarafından okunabilir bir özetidir (ve yerine geçmez).

Şunları yapmakta özgürsünüz:

  • Paylaşın — materyali herhangi bir ortam veya formatta kopyalayın ve yeniden dağıtın
  • Uyarlayın — herhangi bir amaçla, ticari olarak bile malzemeyi yeniden karıştırın, dönüştürün ve üzerine inşa edin.

Lisans veren, lisans koşullarına uyduğunuz sürece bu özgürlükleri iptal edemez.

Aşağıdaki şartlar altında:

  • Atıf — Uygun krediyi vermeli, lisansa bir bağlantı sağlamalı ve değişiklik yapılıp yapılmadığını belirtmelisiniz. Bunu herhangi bir makul şekilde yapabilirsiniz, ancak lisans verenin sizi veya kullanımınızı onayladığını ima eden herhangi bir şekilde yapamazsınız.
  • ShareAlike — Malzemeyi yeniden düzenler, dönüştürür veya malzeme üzerine inşa ederseniz, katkılarınızı orijinaliyle aynı lisans altında dağıtmanız gerekir.

Ek kısıtlama yok — Başkalarının lisansın izin verdiği herhangi bir şeyi yapmasını yasal olarak kısıtlayan yasal şartlar veya teknolojik önlemler uygulayamazsınız.

Discussion[View | Edit]

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.